Skizofréniát és depressziót is gyógyíthat a hiphop
Egy kutatócsoport váltig állítja, a hiphop zene akár mentális betegségek gyógyítására is alkalmas lehet. A csoportot alapító pszichiáterek szerint a műfaj erősebbé, magabiztosabbá teszi a hallgatóit, akik így könnyebben bírkoznak meg lelki problémáikkal.
hvg.hu
Hip Hop Psych néven alapított kutatócsoportot Becky Inkster a Cambridge-i Egyetemen oktató neurológus a pszichiátriai tanszékkel szövetkezve. Inkster szerint a műfajban sokkal több érték rejtőzik, mint amennyit gondolnak róla - írja az Independent.
A kutatócsoport azzal érvel, hogy a rapszövegek témája sokszor a saját gyengeségein, vagy nehéz helyzetén változtatni akaró, azon sikeresen túllendülő ember. A projekt során a páciensekkel is iratnának saját szövegeket, míg az egyetemi előadásokon hiphop számok szövegein keresztül értelmeznének különböző mentális betegségeket.
"Nagyon sok fontos rapper hátrányos helyzetű környékről származik, olyan helyekről, ahol mindennapos a drogfogyasztás, az erőszak és a szegénység. Ezek a tényezők pedig mind növelik a mentális betegségek kialakulásának esélyét. Ezek a problémák mélyen beleivódtak a rapperek nyelvébe és számaikba" - érvelt ötlete mellett Inkster.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.