Budapestre jön a világ legismertebb "kutyasuttogója"

Világ körüli turnéja keretében Magyarországra is ellátogat Cesar Millan, a kutyák viselkedését 25 éve vizsgáló szakember, aki december 19-én a Papp László Budapest Sportarénában lép fel egy élő show keretében.

  • MTI MTI
Budapestre jön a világ legismertebb

Magyarországon is fellép Cesar Millan "kutyaidomár". Az amerikai szakember több mint 25 éves tapasztalatával mára az egyik legismertebb kutyaviselkedési és rehabilitációs szakértővé vált, számos könyve jelent meg, amelyek közül több is felkerült a New York Times bestseller listájára – olvasható a szervezők közleményében.

YouTube

A szakértő nemzetközi ismertségét A csodálatos kutyadoki című, kilenc évadon keresztül futó televíziós sorozat alapozta meg, amelyben agresszív, félénk, megrögzött vagy lusta kutyák százainak rehabilitálása mellett azokat a családokat is oktatta, amelyek helytelen viselkedésükkel maguk is hozzájárultak kutyáik nevelhetetlenségéhez. A sorozatot 2006-ban, 2007-ben és 2009-ben Emmy-díjra jelölték a kiemelkedő valóságshow kategóriában.

A Budapesten is látható előadásában az élő kutyabemutatót, hétköznapi szituációkat felelevenítő vidám vetítések és élő kutyaoktatás is színesíti.

Cesar Millan több mint 30 országban lépett már fel szórakoztató és oktató előadásával a kisebb színházaktól a több ezres arénákig, csak az elmúlt évben több mint 600 ezer ember látta műsorát Ausztráliától Új-Zélandon és Kanadán át az Egyesült Államokig, de járt Dél-Amerika számos országában, valamint Szingapúrban, Indonéziában, Hongkongban és számos európai országban is.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?