A horrorpunk műfajának alapzenekara, a Misfits 1983-ban oszlott fel, de most a közelmúltban elhunyt popsztárok hatására újra egyesítik erejüket.
hvg.hu
A Misfits 1977-ben alakult, és a klasszikus felállásában (ének: Glenn Danzig, basszusgitár: Jerry Only, gitár: Doyle Wolfgang von Frankenstein) mindössze két lemezt ért meg, mielőtt a frontember megalapította saját zenekarát, a Danzigot, így a Misfits először feloszlott, majd 1995-től Only vezetésével működött tovább.
Zeneileg a punkrockból, szövegileg pedig a horrorfilmek világából táplálkoztak (legendás dalaik közül néhány: Die Die My Darling, Astro Zombies, Night of the Living Dead, Mommy Can I Go Out and Kill Tonight?), így hamar megkapták a horrorpunk bélyeget.
Most bejelentették, hogy "The Original Misfits" néven újra összeállnak – eddig két koncertdátum ismert, a denveri Riot Fest & Rodeón lépnek fel szeptember elején, majd a chicagói Riot Fest & Carnivalon, még ugyanabban a hónapban.
Danzig a Rolling Stone-nak azt nyilatkozta, hogy "megdöbbentő látni, hogy mennyi zenész halt már meg idén. Közülük többen nem is voltak olyan idősek. David Bowie halála a semmiből jött, ahogy Prince-é is. És ahogy már Peter Steele és Dio esetében is mondtam, ha zenerajongó vagy, úgy hiszed, ezek az előadók örökké élni fognak, de igazából addig kell élvezned őket, amíg itt vannak, mert sosem lehet tudni, mi fog történni".
Az újraegyesülésről azt mondta, nem kell sokat belelátni, egyelőre két dátumról van szó, aztán meglátják, hova tovább. Úgy fogalmazott: "Egyszerűen azt akarom, hogy meglepődjenek az emberek. Szerintem így a legjobb, főleg ebben az egész internet-korszakban. Utálom azt a szart."
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.