Újraéleszthetik a Fidesz egykori kedvenc helyét

A 2018-as választási kampányra megújulhat a Millenáris.

  • hvg.hu hvg.hu
Újraéleszthetik a Fidesz egykori kedvenc helyét

Gondozatlan sétányok, elhanyagolt zöldfelületek, kereskedelmi rendezvények sokasága – ez jellemzi ma a Fidesz egykori szimbolikus helyszínét, a Millenárist. Valószínűleg már nem sokáig.

Az alagút végén akkor jelent meg a fény, amikor 2014-ben a Millenáris E csarnokában lévő Teátrumot jelölték ki a Nemzeti Táncszínház új helyének, mert ez utóbbi várbeli otthonát a Miniszterelnökség új rezidenciájának szemelte ki a kormány. Az átalakításnak azonnal neki is láttak, szép erkély is került rá, ám a munkálatok elhúzódtak. Jelenlegi állás szerint az építkezés legkorábban jövőre folytatódhat.

A kormány két évvel ezelőtt döntött arról, hogy 2,6 milliárd forintot szán a Millenáris E csarnokának, azaz a Teátrumnak az átalakítására, a tulajdonosi jogok pedig tavaly átkerültek a Miniszterelnökséghez. Ezzel párhuzamosan elkezdődött a Millenárissal szomszédos Margit körúti telek közparkká alakítása. A munkára létrejött a ma már szintén a Miniszterelnökség által felügyelt Millenáris Széllkapu Nonprofit Kft.

A 2017-ben átadni tervezett park szintén része lesz az ismét feldobni szándékozott Millenárisnak. A pontos tervekről azonban nagy a titkolózás. De hogy van a területben fantázia, az abból is látszik, hogy a jegybank alapítványai nemrég két irodaépületet is megvásároltak a környéken.

Bővebben Millenárisról az e heti HVG-ben olvashat.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?