szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az együttes ötven évének zenei és látványtörténetét összefoglaló kiállítás visszavisz a hatvanas évek kis klubjaiba, és a hetvenes évek gigantikus stadionkoncertjeibe is.

A londoni Victoria & Albert Múzeumban a napokban nyílt Pink Floyd – Their Mortal Remains (azaz: Földi maradványaik) című, szeptember végéig látható kiállításon felépítettek mindent, amit egy rajongónak kötelező látnia a zenekar legfontosabb momentumaiból. Az interaktív tárlaton részesei lehetünk az egykori szürreális hangorgiának és a pszichedelikus hangulatnak is.

A múzeumban felépítették annak az UFO klubnak a mását, ahol a zenekar elkezdte pályafutását, a kiállításon folyamatosan futnak az amatőr koncertfelvételek, a húszas éveikben járó Syd Barrett gitáros-énekes, Roger Waters basszgitáros-énekes, Rick Wright billentyűs és Nick Mason dobos előadása mellett a különböző, folyamatosan változó fényhatások teszik teljessé az élményt.

A kiállítás másik fő attrakciója a Pink Floyd által szintén úttörőként használt látványelemek bemutatása. A kezdeti multimédiás, avantgárd színházi előadások helyét folyamatosan átvették a nagykoncerteken használt gigantikus vetítővásznak, reflektorok, tükörlapokkal borított gömbök, prizmák. De találkozhatunk az ikonikus rózsaszín disznó másával, a The Division Bell albumról ismert bádogarcokkal, és a The Wall nádpálcás tanárával is.  Ahogy azt a zenekartól már megszokhattuk, a kiállításon sem a tagok szerepe, magánélete és karrierje kerül előtérbe, hanem a hangzás, a látvány, és a gigantikus show-műsorok jelentősége.

A kiállításról, a zenekarról és az azóta is aktív Roger Waters új albumáról bővebben a friss HVG hetilapban olvashat.

 

hvg


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!