szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Meg lehet szerettetni az irodalmat és az olvasást tablettel.

A nemzetközi és a hazai kutatások alapján a gyerekek kevesebb irodalmat olvasnak ma, mint valaha, ugyanakkor meglehetősen sok időt töltenek a képernyők előtt. Az Oxfordi Internet Institute kutatói által közölt részletesebb adatok és az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. reprezentatív hazai felmérései hasonló értékeket mutatnak.

Ez utóbbi kutatások szerint Magyarországon (2018-ban is) a 3 évnél fiatalabb gyermekek 42%-a rendszeresen használ valamilyen okoseszközt, és kisiskolás korra ez a szám 89%-ra nő, így a képernyő igen jelentős szerepet játszik a legfiatalabbak ismeretszerzési folyamataiban.

A szülők többsége már az iskolakezdés időszakát, vagyis a 6-7 éves kort optimálisnak tartja az okoseszközök használatának bevezetésére. Az NRC kutatásai arra is rámutattak, hogy 10-ből 6 szülő érzi úgy, az internet és az okoseszközök segítik a gyerekeket a tanulásban, az új ismeretek megszerzésében, ezért fontos az, hogy szülői felügyelettel, vagy iskolai környezetben, már egészen fiatal korban megismerkedhessenek a legújabb edukációs technológiákkal.

A BOOKR Kids most digitális formában tette elérhetővé a gyerekeknek szóló ajánlott és kötelező irodalmat úgy, hogy a gyerek az olvasástanulás folyamatát szórakozásként élhesse meg.  Az olvasó gyerekeket nem a papíralapú könyvek leváltására biztatja a magyar startup vállalkozás, hanem épp ellenkezőleg: hidat épít a könyvek és a digitális világ között.

Az akkreditált oktatási csomag digitális, interaktív mese-, vers- és mondóka, valamint ifjúságiregény-gyűjtemény, amely szeptemberből a magyar általános iskolákban is elérhető lesz. Alsó tagozaton főként versek és mondókák vannak jelen, míg 5-6. osztályban a történetek mellett már megjelennek többek között mondák, mítoszok, ismeretközlő szövegek, elbeszélő költemények, nagyobb lélegzetvételű regények és novellák is.

A könyvek oldalai gazdagon, a szövegkörnyezethez illeszkedően animáltak, és interakciókat is rejtenek.

A könyvek végén pedig a történethez kapcsolódó, különböző nehézségi szintű szövegértés-fejlesztő feladatokat talál az olvasó, melyek az adott órán belüli differenciálást is elősegítik. Az alkalmazás történetei díjnyertes színészek által kerültek felolvasásra – mely funkció természetesen tetszés szerint ki-be kapcsolható. A programban található 100 műből álló olvasmánylista a magyar nyelv és irodalom kerettanterv tananyagának 70%-át lefedi, ezzel megkönnyítve az olvasásóra szerkezetébe való beépítését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!