szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Színházi Dolgozók Szakszervezete vizsgálatot kezdeményezett az ügyben.

Közleményben reagált a Színházi Dolgozók Szakszervezete (SzíDoSz) arra, hogy a Nemzeti Színház nyilvánosságra hozta, mekkora támogatást utalt a szakszervezet a színházban tavaly novemberben súlyos balesetet szenvedett Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó számára. 

„A SzíDoSz ezúton szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy az általunk végzett segélyezés, a segélyezettek személye, valamint a segély jogcíme és mértéke szigorúan érzékeny személyes adat! Mindezek nyilvánosságra hozataláról kizárólag a segélyezett dönthet! A munkáltató nem hivatkozhat a szakszervezet által adott segélyekre, főképp nem nevesítheti az érintett személyét. Mivel jelen esetben ez megtörtént, vizsgálatot kezdeményezünk, hogy kiderítsük, hogyan kerülhetett a jogosulatlan információ a munkáltatóhoz” – fogalmaztak. 

Az ügy előzménye, hogy egy múlt pénteken, az Origón megjelent interjúban Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója azt mondta, „a tény az, hogy eddig november óta fejenként több mint ötmillió forintot kaptak – a táppénzen felül, különböző jogcímeken”. Múlt szombaton aztán Szász Júlia egy Facebook-bejegyzésben tételesen bizonyította, hogy Vidnyánszky nem mondott igazat. Erre érkezett a Nemzeti Színház Origón megjelent közleménye, amelyben megírták, a szakszervezet hány alkalommal és mekkora nagyságrendben utalt kártérítést a színésznő számára. 

Szerdán Horváth Lajos Ottó is tételesen cáfolta Vidnyánszky állításait egy Facebook-posztban, amelynek megjelenése után újabb közleményt adott ki a Nemzeti Színház, igaz, ezúttal már nem az Origón, hanem a saját honlapján. Ebben konkrét összeget is írnak arra vonatkozóan, a szakszervezet mekkora összeggel támogatta a balesetben megsérült színművészt.

Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia tavaly novemberben a Nemzeti Színház Rómeó és Júlia-előadásán szenvedett balesetet, a színészeket még aznap meg kellett műteni. A történtek után a színház vezérigazgatója, egyben az előadás rendezője, Vidnyánszky Attila bejelentette lemondását, amit azonban Csák János innovációs és kulturális miniszter nem fogadott el.

Karafiáth Orsolya: Hörgés és ordítás a Nemzetiben

Játékidő: valamennyi, szünet nélkül. Már azt sem tudjuk pontosan, mióta nézzük. A szereplők elég jól beazonosíthatók. A szereposztás el is viszi a sztorit magát. Mi a sztori? Oké, nem szeretem a színpadiasságot, de most beszéljünk nagy szavakkal. Mert elég nagy a dolog is, amiről szó van. Az életünk. Vagyis maga Magyarország.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!