Karácsony Gergely BKK-ellenőrként invitál a versvillamosra
A főpolgármester szerint Budapest nemcsak a kultúra és a versek városa, hanem a villamosoké is.
hvg.hu
Pénteken van a magyar költészet napja, ezen a napon született 120 évvel ezelőtt József Attila. Erre az alkalomra a főváros a Budapesti Kultúrtavasz részeként számos irodalmi és művészeti program – felolvasóestek, színielőadások, kiállítások – mellett egy különleges kulturális látványossággal is készült, amelyet a főpolgármester Facebook-videójában népszerűsít.
Karácsony Gergely az évforduló alkalmából a profilképét is lecserélte egy József Attila-szoborral közös szelfire, amely mellé a következő gondolatokat fűzte: „Nem tudom szavakkal kifejezni, hogy milyen sokat jelentenek nekem a szavak, amiket sok millió magyarral együtt én is tőle kaptam, hogy ki tudjam fejezni legbelsőbb érzéseimet, gondolataimat.”
A főpolgármester szerint József Attila versei „valóban utazások önmagunkhoz”. Erre az analógiára csatlakozva népszerűsíti egy másik, videós posztjában a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Deák Ferenc téri kitelepülését, ahol kvízekkel, játékokkal, meglepetésekkel és egy versvillamossal is várják az érdeklődőket reggel 10-től este 6 óráig. A békebeli villamoson a Katona, az Örkény, a Radnóti és a József Attila Színház színművészeinek előadásában lehet magyar verseket hallgatni.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.