A rendező a filmezéssel felhagyott, de a történetmeséléssel nem – első nagyobb lélegzetvételű írása még idén a könyvesboltokba kerül.
HVG
Az eddig főként novellákat és esszéket író Woody Allen regényíróként is bemutatkozik – adta hírül a The Guardian. A legendás filmrendező első regénye még az ősszel megjelenik a Swift Press független kiadónál.
A könyv a What’s With Baum? címet kapta, és egy középkorú, zsidó íróról szól, akit „minden lehetséges dolog miatt felemészt a szorongás”. A harmadik házassága romokban hever, és „egy irracionális pillanatában megpróbál megcsókolni egy csinos fiatal újságírónőt egy interjú közben, aki ezután nyilvánosságra akarja hozni az esetet”.
A republikánus kormányokat sosem szerette, a Trump-adminisztrációt sem kedveli. Az idén 90 éves Woody Allen elmesélte, milyen volt együtt dolgozni Gene Hackmannel, milyen volt kirúgni Michael Keatont, miért vált meg Bruce Willistől és milyen, amikor épp azt képzeli, hogy a halálán van.
A regény a kiadó szerint egy olyan „értelmiségit ábrázol, akit megbénítanak a lét hiábavalóságával és ürességével kapcsolatos aggodalmai”. Mark Richards, a Swift Press alapítója úgy nyilatkozott, hogy a kiadó nagyon örül, amiért náluk debütál a filmrendező első regénye. „Pont olyan, amilyennek reméltük – vicces, okos, lebilincselő és mélyen emberi. Woody Allen lehet, hogy majdnem 90 évet várt arra, hogy regényt írjon, de megérte várni.”
Allen az 1970-es évektől kezdve több novelláskötetet és esszégyűjteményt írt, valamint kiadott egy önéletrajzi könyvet is, Apropos of Nothing (Apropó nélkül) címmel 2020-ban. A memoárt eredeti amerikai kiadója, a Hachette ejtette, miután a munkatársak tiltakozásba kezdtek Allen ellen az őt ért szexuális zaklatási vádak miatt.
Örökbe fogadott lánya, Dylan Farrow azt állította, hogy nevelőapja 1992-ben szexuálisan zaklatta, amikor ő még csak hétéves volt. Allen tagadta a vádakat, a memoárjában „elejétől a végéig teljes kitalációnak” nevezte őket.
Október 4-én mutatja be az Orlai Produkció, a világon elsőként, Woody Allen új darabját, a Brooklyni mesét. A 88 éves Allen felhagyott a filmkészítéssel, de az írással nem, most épp az első regényén dolgozik: az egyik regényírós napját szakította meg, hogy beszélgessünk.
Tíz év populista önszabotálás után lépett a kormány, és mentőövet dobott a rezsicsökkentéssel elsorvasztott víziközműcégeknek. Ez még mindig nem elég ahhoz, hogy az újrainduló felújítások úgy javítsanak a hazai csőhálózaton, ahogy kéne.