Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A halálán kívül több oka lehet egy írónak műve félbehagyására. A múlt század néhány híres magyar irodalmi kísérletét felidézve kiderül, nem mindig maradnak hoppon az olvasók.
Karrierjét a legendás kaposvári Csiky Gergely Színházban kezdte, később a Katona József Színháznak és az Örkénynek is meghatározó alakja lett. Rendezte őt Schilling Árpád és Pintér Béla is, szerepelt az HBO sikersorozatában, a Terápiában. Csákányi Eszter korunk egyik legnagyszerűbb magyar színésze, aki jó érzékkel valahogy mindig ott játszik, ahol a színház éppen a legszabadabban pezseg.
„Könyörögtem a Kazimirnek, hogy hagyjuk ki, mert a pofámról lesül a bőr" – emlékszik vissza Gálvölgyi a legendás Tháliában megélt mélypontokra. Szerencsére katarzisból és pompás előadásból is volt bőven: korábbi, Gálvölgyi János 75. születésnapja alkalmából újraközölt videósorozatunk 5. epizódjában a statisztáló sztároktól az eljátszott telefonkönyvön és a meg nem értett Hemingwayen keresztül a bóbiskoló Rubik Ernőig jutunk.
Az operaénekes, aki korábban indult az Operaház igazgatói pályázatán, nem indokolta a döntését, csak annyit írt, hogy „némi mérlegelés után, fájó szívvel” hozta meg.
A Frida és Gubanc Budapesten című gyerekkönyv egy szökevény kanári és egy csibész veréb izgalmas kalandokkal teli útját követi a Hősök terétől az Országházon és a Füvészkerten át a Nyugati pályaudvarig.
Ha egy négyszemközt tartott bizalmas beszélgetésről megjelenik egy hír másnap a sajtóban, akkor már érteni véli, hogy „ki, kinek, miért és milyen sebességgel vitt ki eddig is mindent innen” – fogalmazott.
Hollywood legsokoldalúbb színészének tartják, akivel a szerzői filmes rendezők épp úgy megtalálták a hangot, mint A Karib-tenger kalózait gyártó Disney. Mindig is azok a különc, szürreális figurák álltak neki a legjobban, akik valami sérült, szentimentális és gyermeki lelket takargattak a bizarr külső mögött. Az utóbbi években azonban nem a kiváló színészi kvalitásaitól volt hangos a sajtó, hanem a zűrös magánéletétől, botrányaitól. Elég komoly vádak merültek fel vele szemben, de egy javára döntő bírósági ítélet után a filmes világ óvatosan újra nyitni kezdett felé. Johnny Depp 60 éves, és úgy fest, a mélyrepülés után kapott még egy esélyt a szakmától.
Tom Felton önéletrajzi könyvében túllép Draco Malfoyon (akinek amúgy sem volt menő lenni), és elmondja, milyen út vezetett a varázslóvilág díszletein át Hollywoodig, onnan az elvonóra, végül kemény munka árán a mindig is vágyott "normális" élethez.
Augusztus 23-án érkezik a legújabb, élőszereplős Star Wars-sorozat első része a Disney+-ra. A Rosario Dawson főszereplésével készülő, saját gyártású „Star Wars: Ahsoka”.