Alec Baldwin – vallomás a zaklatásról
 

Alec Baldwin – vallomás a zaklatásról

Alec Baldwin elismerte, hogy korábban néha zaklató és nagyon szexista módon bánt a nőkkel. A híres hollywoodi színész most azt kérte, hogy az amerikai filmipar szakítson ezzel az elítélendő hagyománnyal.

hvg.hu hvg.hu







Kivételes lehetőség: a magyar filmörökség kincsei eredeti szépségükben térnek vissza
 

Kivételes lehetőség: a magyar filmörökség kincsei eredeti szépségükben térnek vissza

November első hétvégéje a klasszikus magyar filmekről, például Fábri Zoltán vagy Enyedi Ildikó világhírű alkotásairól szól majd, hiszen első alkalommal rendezik meg a teljeskörű restauráláson átesett magyar filmkincseket bemutató Budapesti Klasszikus Filmmaratont. Az év eleje óta megújult formában működő, nagy lehetőség előtt álló Filmarchívum vezetőjét, Ráduly Györgyöt kérdeztük a Maraton hátteréről és további terveiről.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám






Péterfy Bori:
 

Péterfy Bori: "Ezúttal nincs kesergés, de annál több a szerelem, a szex, a boldogság"

Tíz éves fennállását nem nosztalgiázással, hanem vadonatúj, az eddigieknél még táncosabb, könnyedebb dalokkal ünnepli a Péterfy Bori & Love Band. Az egyszerűen csak Bori X címre hallgató, dühös diszkóként jellemzett lemez tele van potenciális slágerekkel, a zenekar pedig egyik legtermékenyebb időszakát éli. Az hvg.hu-n már meghallgatható új albumról Péterfy Borit kérdeztük.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám


Facebook-bejegyzéssel búcsúzik Som Lajostól Révész Sándor
 

Facebook-bejegyzéssel búcsúzik Som Lajostól Révész Sándor

"Fájdalmas kötelességemnek teszek eleget, amikor – a megrendült csend idejének elmúltával, éppen Halottak napján – az emlékező tisztelet gyertyáját gyújtom meg zenésztársamnak, Som Lajosnak, aki a pályámat annak idején egyik meghatározó irányába terelte", írja.

hvg.hu hvg.hu


Mementó 1917: frontok és megszállások az Isonzótól Srebrenicáig
 

Mementó 1917: frontok és megszállások az Isonzótól Srebrenicáig

A központi hatalmak száz évvel ezelőtt, 1917 késő őszén áttörték az olasz védelmi vonalakat, és túljutottak az Isonzón és Doberdón. Jelentős észak-olasz területeket foglaltak el, amelyeket az Osztrák-Magyar Monarchia szállt meg. A támadás és a megszállás is felvet olyan kérdéseket, amelyeket ma a háborús bűnök szempontjából újraértékelhetnek a történészek. A monarchia megszálló tevékenységéről a Politikatörténeti Intézetben beszélgettek szakértők.

Szegő Iván Miklós Szegő Iván Miklós