Színes kráterfotót küldött a Marsról a Curiosity
Elküldte első színes felvételét a vörös bolygóról a NASA új marsjárója, a Curiosity. A képen az az ősi kráter látható, ahol a jármű landolt.
A rádióizotópos termoelektromos generátorral működő Marsi Tudományos Laboratórium a Mars egyenlítője környékén, a 155 kilométer átmérőjű Gale-kráter központjában magasodó ötezer méteres hegy közelében szállt le.
A felvételen a kavicsos talaj látszik, távolabb pedig a Gale-kráter pereme. A Curiosity a képet a Marson töltött első napján készítette.
A marsjáró nem a főkamerájával fotózott, hanem a robotkarja végén lévő felvevőgéppel. A felvétel kissé elmosódottnak tűnik, mivel a kamera levehető biztonsági fedelét belepték a leszálláskor felvert finom porszemcsék.
Landolása óta a Curiosity több fekete-fehér képet is készített környezetéről, beleértve a Gale-kráterben magasodó hegyet. A továbbiakban a marsjáró a várakozások szerint élesebb felvételeket készít környezetéről.
Megérkezett a Marsra a Curiosity
Sikeresen leszállt a Mars felszínére hétfőn a Curiosity marsjáró közép-európai idő szerint reggel fél nyolckor – jelentette be az amerikai űrhivatal, a NASA.
A nap képe: műholdas fotó a Curiosity marsjáró landolásáról
A NASA HiRISE műholdja követte nyomon a Curiosity marsjáró belépését a Mars légterébe. A NASA által közzétett fotón a robot ejtőernyős ereszkedése látható.
Itt követheti Curiosity marsjáró útját
Saját Twitter-csatornát kapott a hatkerekű szerkezet, ahol a NASA munkatársai folyamatosan beszámolnak az eseményekről.
Fotó: a Curiosity első képei a Mars felszínéről
Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA által közzétett tv-felvétel az első képről, amelyet a Curiosity, azaz Kíváncsiság nevű önjáró Mars-szonda készített saját árnyékáról, amint a marsi talajra vetül a sikeres landolás után.
Netes mém lett a Curiosity marsjáró repülésirányítójából
A Curiosity marsjáró sikeres landolása mellett a leszállást és a küldetést irányító személyzet egyik tagjából is netes szenzáció vált.