Tetszett a cikk?

Több ezer katona vett rész a moszkvai Vörös téren a náci Németország felett aratott második világháborús győzelem 69. évfordulója alkalmából rendezett katonai díszszemlén, amivel Moszkva nem titkoltan erőt akart demonstrálni a feszült ukrán helyzetben. A Vörös térről Putyin egyből az Ukrajnától elcsatolt Krím-félszigetre repült, miközben oroszpárti szeparatisták töltött fegyverekkel emlékeztek meg a győzelem napjáról Kelet-Ukrajnában.

Katonák menetelnek a moszkvai Vörös téren a náci Németország felett aratott második világháborús győzelem 69. évfordulója alkalmából rendezett katonai díszszemlén.
AFP / Kirill Kurdyavtsev
Egy orosz Topol-M típusú interkontinentális ballisztikus rakétát szállítanak a győzelem napi katonai parádé egyik próbáján
MTI / EPA / Szergej Ilnyickij
Európában 1945. május 9-én ért véget a második világháború
AFP /Kirill Kudryavtsev
T-90-es tankok a Vörös téren
AFP / Kirill Kudryavtsev
Díszlépésben
AFP / Kirill Kudryavtsev
Szu-25-ös vadászgépek az égen
AFP / Kirill Kudryavtsev
Több ezer katona vett részt a felvonuláson
AFP / Kirill Kudryavtsev
Putyin és Medvegyev pulpitusról figyeli a parádét
AFP / RIA-NOVOSTI / Mikhail Klimentyev
MTI / AP
Sztálin, vörös csillag sarló és kalapács - önkényuralmi jelképek sokasága Szófiában
AFP / Nikolay Doychinov
Megemlékezők Kievben
AFP / Sergei Supinsky
II. világháborús veteránok Odesszában
AFP / Citizenside / Petr Shelomovskiy
Orosz szeparatisták Kelet-Ukrajnában
AFP / Vasiliy Maximov
Gyerekek korhű ruhákban vesznek részt a megemlékezésen az Oroszország által elcsatolt ukrán Szevasztopolban
AFP / Yuriy Lashov

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

Az Öreg hölgy 125 éve - Nagyítás-fotógaléria

Túlságosan irreálisnak és költségesnek tartották, ezért majdnem el sem készült, később le akarták bontani, fel akarták robbantani, a világháborúban pedig fegyvert akartak készíteni belőle. A 324 méter magas, több mint tízezer tonnás Eiffel-torony ma Párizs leghíresebb építménye, pedig majdnem Barcelonában épült meg.

hvg.hu Nagyítás

Szabadságvágy és kirekesztettség a Világok útjain – Nagyítás-fotógaléria

Molnár Zoltán fotográfus Világok útjain című kiállítása az Európa útjait járó roma közösségek életébe enged betekintést Franciaországtól Moldváig, Spanyolországtól Bulgáriáig. A 2003–2013 között készült képek célja a roma emberek kultúrájának, őrzött hagyományainak és szokásainak megismertetése. A cigányábrázolás a 18. század végétől kedvelt témája a rajzolóknak, festőknek. Az egzotikus vándoréletet bemutató zsánerképek, festmények, rajzok a 19. században polgári otthonok díszeivé váltak. A nomád élet romantikájával átitatott, 19. századi etnográfiai jellegű fotográfiák elsősorban az erdélyi cigányok világával ismertettek meg. A cigánysággal kapcsolatos sztereotípiák – szabadságvágy, kalandos vándorélet, bizonytalan egzisztencia – a 20. században a szegénység, kirekesztettség tapasztalataival egészültek ki. Molnár Zoltán a klisék, előítéletek kizárására törekvő, empátiával teli emberábrázolási hagyományt követi.

Iliás Katalin, Fülöp Máté (szerkesztők) Nagyítás

Valahol Oroszországban - Nagyítás-fotógaléria

Hetven éve, 1943. január 12-én indította meg a Vörös Hadsereg a 2. magyar hadsereg elleni támadását a Don mentén, mely az egyik legnagyobb katonai katasztrófához vezetett. Magyar katonák ekkor már mintegy másfél éve éve vettek részt a keleti front hadműveleteiben és megszállási feladataiban. Az alábbi fotókat magyar katonák készítették orosz területeken.