Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Rég volt már a mozikban olyan ígéretes történelmi kalandfilm, amely igyekezett hűen visszaadni egy letűnt kor emlékeit. az Agora a hanyatló Római Birodalom vallási viszályoktól terhes Alexandriáját rekonstruálja - olvasható a Kultblogon.
A film remekül bemutatja azt a pezsgő és izgalmas kort, amelyben még teljes pompájukban álltak az emlékek. Alexandria a hellenizmus egyik fellegvára volt, az ókor tudását összegezni próbáló könyvtárával és a könyvtárat magába foglaló tudományos központtal, a Musaeummal. A kor és a szellem történetileg hitelesnek tűnő felidézése az Agora elsőszámú érdeme. Kifejezetten aktuális az Agora üzenete, több szempontból is. Egyrészt ráirányítja a figyelmet a vallási türelem kontra vallási ellentétek témakörre. Okosan rávilágít arra, hogy az igazi veszély nem maga a vallás, hanem a vallások felhasználása hatalmi célok elérésére. Nem arról van ugyanis szó, hogy a zsidók, a keresztények vagy az ősi Egyiptom hitvilága rendelkezik-e komolyabb érdemekkel, hanem arról, hogy ezek akár meg is férhettek volna egymás mellett. Részletekért és a filmelőzetes videó megtekintéséhez látogasson el a Kultblogra.
Evolúciós szempontból a morális döntéshozatal megelőzte a szervezett vallásosságot, legalábbis erre jutottak a Harvard egyetem kutatói - olvasható a Hírbehozó blogon.