Melyek azok a dolgok, amelyek a legkárosabbak a hallásunkra?
Hallókészülék a szájban
A MedIQ blog rendkívüli orvosi fejlesztést mutatott be. Az új hallókészüket a szájban kell elhelyezni.
Bőrünkkel is hallunk, nemcsak a fülünkkel
Hatalmas előrelépést jelentett az érzékszervek tanulmányozásakor egy 1976-os tanulmány, amely megállapította, hogy nemcsak fülünk játszik szerepet a hallásunkban, hanem például a szemünk is, hiszen a száj és az arc mozgását is önkéntelenül követjük, amikor beszélgetőpartnerünkre figyelünk. Egy friss tanulmány viszont a bőr szerepét hangsúlyozza ebben a folyamatban - írja a New York Times.
Különleges helyeken találtak emberi géneket
Edward M. Marcotte olyan gyógyszerek kifejlesztésén dolgozik, amelyek úgy ölik meg a tumorokat, hogy megakadályozzák a vérellátásukat. Gyakorlatilag a véredények növekedését gátló szereket akarnak kifejleszteni a Texasi Egyetem austini részlegének kutatói. A New York Times szerint Marcotte-ék különleges helyen találtak rá a megoldásra: emberi gének után nyomozva eljutottak az élesztőgombákig.
Hogyan kommunikálnak egymással az elefántok?
Az elefántok nemcsak a levegőben, hanem a föld alatt is képesek kommunikálni, derül ki az Americal Physical Society legújabb podcastjából - a talajban terjedő remegéseket pedig ugyanúgy értik, mint a levegőben terjedő hangokat, írja a Phenomenica híroldal.
A passzív dohányzás károsíthatja a hallást
A passzív dohányzásnak kitett embereknél emelkedik a halláskárosodás kockázata - idézte amerikai kutatók megállapítását kedden a BBC hírportálja.