Új alkotmány, régi megosztottság
Alkotmányozás: a külügyminisztérium nem érti a német kritikát
Megdöbbentette a magyar diplomáciát a német külügyminisztérium államminiszterének nyilatkozata, amelyben Werner Hoyer aggodalmának adott hangot az új alkotmánnyal kapcsolatban - tudatta Németh Zsolt parlamenti államtitkár az MTI-vel.
Szijjártó odaszólt Németországnak
Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy bármely más országból – akár Németországból is – beavatkozzanak a magyar alkotmányozási folyamatba – reagált a miniszterelnök szóvivője a német külügyi államminiszter hétfői nyilatkozatára.
Orbánékat populistázza a francia Les Échos
"A jelenleg az Európai Unió soros elnöki tisztét ellátó Orbán Viktor miniszterelnök populista pártja, a Fidesz kétharmados többsége által ellenőrzött parlament nem vette figyelembe a szocialista ellenzéknek és a civil szervezeteknek az ország új alaptörvényével kapcsolatos éles bírálatait" - írja a Les Échos című francia gazdasági napilap.
Sme: egy párt alkotmánya
Egy párt alkotmánya cím alatt közöl kommentárt az új magyar alaptörvényről a Sme című szlovák napilap kedden. "A választások óta eltelt egy év alatt a Fidesz kétharmada teljes mértékben kicserélte az állam alkotmányos alapjait" - vélekedik Peter Schutz, a kommentár szerzője.
Tölgyessy: ha a Fidesz ravasz, korábban alkotmányoz
Fontos nap a mai – nyitotta az alkotmány parlamenti elfogadásának napján tartott előadását Tölgyessy Péter. Azoknak is fontos, akik szeretik Orbán Viktort, nekik ünnep van. Számukra az új alkotmány azt jelenti, hogy az ország megszabadul a zavaros húsz évtől. Az ország másik felének viszont gyásznap, nagypénteki golgotajárás. Hogy lehet, hogy egy demokratikus országban egy parlamenti döntés ilyen véleményeket generáljon? – tette fel önmagának a kérdést az előadó.