szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A TASZ jelenti blogja most válaszol azokra a kommentekre, amikben azzal vádolják őket, hogy az elmúlt években történt esetekben, -mint amilyen például a cigánygyilkosságok vagy a 2006-os rendőri visszaélések- miért nem emelték fel a szavukat semmi ellen.

A TASZ ismerteti előéletét, hogy valójában milyen célból jött létre 1994-ben. Első sorban az Amerikai Társaság a Szabadságjogokért példája lebegett a szemük előtt, amely alapján hozzá akarnak járulni ahhoz, hogy a polgárok maradéktalanul tudjanak élni a szabadságjogaikkal. E mellett pedig „watchdog” szerepet is kívánnak betölteni. Viszont nem mindenkit „ugat meg” a szervezet, tevékenységüket valamilyen területre korlátozzák.

Blogbejegyzésükben három olyan esetet magyaráznak el, amiben nem vagy csak korlátozott mértékben emelték fel a hangjukat. Az egyik ilyen, hogy a TASZ miért nem emeli fel a hangját, ha romák követnek el bűncselekményt. Az ok az, hogy a romákat ért vagy a romák által elkövetett bűncselekmények esetében alapból nem avatkoznak közbe. A cigánygyilkosságok kapcsán azért döntött úgy a TASZ, hogy a romákkal szembeni hivatali diszkriminációval kezdenek foglalkozni, mert a hazai cigányságon kívül nincs olyan csoport, aki rendszeres hátrányos megkülönböztetésben szenved.

Hogy a szlovákiai nyelvtörvény kapcsán miért nem szólaltak meg, annak oka pedig az, hogy kizárólag a saját területeiken mozognak, másfelől nincsen mindenhez megfelelő szakértelmük vagy erőforrásuk, esetleg egy másik szervezet már foglalkozik hasonlóval. „A készülő magyarországi jogszabályokkal ellentétben azonban nem monitorozzuk rendszeresen a külföldi államok, például Szlovákia jogalkotását, különösen nem olyan területeken (nyelvi, etnikai és kulturális jogok), amelyekkel idehaza sem foglalkozunk. Ez nem jelenti azt, hogy hidegen hagynak minket ezek a témák.” –olvasható a blogon.

Hogy volt a TASZ 2006-ban arra pedig a szerző szerint egyszerű a válasz. Sárosi Péter megcáfolja azt, hogy „liberális baloldali” a jogokat „szelektíven értelmező” szervezet lenne, hiszen ugyanúgy megvizsgálták a sávolyi beruházás vagy a Gripenek ügyét. 2006-ban pedig ingyenes védelmet nyújtottak azok számára, akiket jogellenes rendőri atrocitás ért. „Azok, akik ma “Magyarország lejáratásával” vádolnak minket a külföld előtt, néhány évvel ezelőtt ellenzékből még lelkesen támogatták azt, hogy nemzetközi tamtamdobokat vertünk a hazai törvénytelenségek ügyében – és akik akkor kormányból bíráltak minket, most ellenzékiként rajongóinkká váltak. A TASZ álláspontja viszont kormányoktól függetlenül mindig ugyanaz, és mi mindig ellenzékben vagyunk, pénzt pedig nem fogadunk el sem a kormánytól, sem politikai pártoktól. Döntse el mindenki maga, kit tart hitelesebbnek.” –írja befejezésül Sárosi Péter.

Két hónappal ismét meghosszabbították Suha György volt tiszteletbeli konzul letartóztatását

Két hónappal ismét meghosszabbították Suha György volt tiszteletbeli konzul letartóztatását

Lövésenként 50 forintból szedi le az ellenséges drónrajokat egy új energiafegyver

Lövésenként 50 forintból szedi le az ellenséges drónrajokat egy új energiafegyver

Nemzetközi lapszemle: Áll az tűzfal Európában, Orbánt és Le Pent nem akarják kiengedni mögüle

Nemzetközi lapszemle: Áll az tűzfal Európában, Orbánt és Le Pent nem akarják kiengedni mögüle

Parászka Boróka: Mennyi az ennyi?

Parászka Boróka: Mennyi az ennyi?