Szerdán győztest avatnak a labdarúgó Bajnokok Ligájában: a portugál FC Porto ellenfele a francia AS Monaco lesz a gelsenkircheni Arena AufSchalkéban. Portugália ezidáig három, míg Franciaország az Olympique Marseille révén egy diadalt ünnepelhetett.

Út a döntőig

Az FC Porto hat győzelemmel, öt döntetlennel és egy vereséggel harcolta ki a döntőbe jutást a Bajnokok Ligájában.

José Mourinho csapata egyetlen kudarcát hazai pályán a Real Madriddal szemben szenvedte el: a csoportkör 2. fordulójában 3-1-re kapott ki a spanyol gárdától.

Kereskedjen ezzel a hírrel a Hírbörzén!
A Monaco legyőzi a Porto csapatát?
Didier Deschamps együttese, az AS Monaco menetelése során olyan felejthetetlen sikereket aratott, mint például a későbbi elődöntős Deportivo La Coruna 8-3-as legyőzése vagy a Real Madrid búcsúztatása.

A királyi gárdát a negyeddöntőben úgy ejtették ki a franciák, hogy 50 perccel a visszavágó vége előtt összesítésben már 5-2-es hátrányban voltak.

A múlt

Az eddig lejátszott BEK-, majd BL-finálékban az olasz és spanyol csapatok szerepeltek a legjobban 10-10 elsőséggel, míg az angol együttesek 9 győzelemnél járnak.

Spanyolországból a csúcstartó Real Madrid 9, az FC Barcelona 1 sikerrel büszkélkedhet.

Az olaszok közül az AC Milan 6, az Internazionale és a Juventus 2-2 alkalommal bizonyult a legjobbnak.

Anglia képviseletében az FC Liverpool 4, a Nottingham Forest és a Manchester United 2-2, míg az Aston Villa egy győzelmet szerzett.

Német klub eddig hatszor nyert: a Bayern München négyszer, a Hamburger SV és a Borussia Dortmund egyszer-egyszer.

Portugália három (Benfica 2, FC Porto 1), míg Franciaország az Olympique Marseille révén egy diadalt ünnepelhetett.
A fagyi visszanyal: már a szállodásoknak is fáj a sok üdülési jog