Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint kínaiak harcolnak Oroszország oldalán az ukrajnai háborúban, Peking tagadja, hogy részesévé vált volna a konfliktusnak. Az ukrán és az orosz haderőben is szolgálnak külföldiek, de az utóbbiakat Moszkva veti be tömegesen.
Súlyos vádakkal illette Pekinget Volodimir Zelenszkij ukrán államfő, azt állítva, hogy több mint 150 kínai állampolgár harcol az oroszok oldalán az ukrajnai háborúban. Kijev szerint a pekingi vezetők tudnak arról, hogy Moszkva kínaiakat is igyekszik becsábítani az orosz hadseregbe. „Oroszország célja, hogy belerángassa hatalmas szomszédját a háborúba” – magyarázta Zelenszkij, miután a donyecki fronton két kínai állampolgár is ukrán hadifogságba esett.
Kína egyből válaszolt. Lin Csien külügyi szóvivő – Zelenszkij nevének említése nélkül – azt kérte, hogy az érdekelt felek ne ragadtassák magukat felelőtlen kijelentésekre. „Kína nem mélyíti az ukrajnai válságot, és nem is részese annak. A békés megoldás elősegítését tekintjük feladatunknak” – tette hozzá.
Peking számára fontos, hogy a világ ne könyvelje el egyértelműen Moszkva szövetségesének,
mert akkor komoly nemzetközi szankciók lépnének életbe ellene.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.