szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az egyetemi klinikák nem hajlandók fogadni az ellátási területükön kívül eső betegeket, ha nem változik a jelenlegi finanszírozási rendszer - írja a Népszabadság.

A négy egyetem tegnap, a Magyar Kórházszövetség közleménye nyomán tiltakozó levelet adott ki, amelyben azt írják: az áprilisi finanszírozás alapján világossá vált, hogy a rendelkezésre álló pénzből a klinikák képtelenek biztosítani a megfelelő színvonalú egészségügyi ellátást. Stubnya Gusztáv, a Semmelweis Egyetem főigazgatója szerint minden törvényi lehetőségük megvan arra, hogy ne vállalják a progresszív ellátó szerepét, és a jövőben ne fogadják azokat a betegeket, akiknek a területi ellátási elv alapján az adott szakmában nem a klinikák a súlyponti kórházuk.

A szaktárca sajtóosztálya erre reagálva közölte: az orvosi egyetemek 2009. I. fél évében 4,1 milliárd forinttal kaptak többet, mint 2008 ugyanezen időszakában - olvasható a Népszabadságban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Az egészségügyben fizetjük a legtöbb kenőpénzt

A pártokat és az üzleti szférát tartjuk a legkorruptabbnak. A magyar lakosság 14 százaléka fizet csúszópénzt, elsősorban az egészségügyben. A Transparency International korrupicós barométerét hozták ma nyilvánosságra.