Mi lesz a Sportkórházzal?

„Akinek nincs elképzelése a jövőről, annak nem érdemes a jelen gondjaival foglalkoznia” - ez a mottója annak a szakmai programnak, ami nem kisebb célt tűzött maga elé, mint azt, hogy felvázolja az Országos Sportegészségügyi Intézet – Sportkórház – kitörési lehetőségeit a magas szintű, hosszú távú és hatékony működésre. A dolgozatot Haász Péter jegyzi, aki – s ezt többször is hangsúlyozza – magánemberként állt a nyilvánosság elé.

  • hvg.hu hvg.hu
Mi lesz a Sportkórházzal?

„25 éve dolgozom a Sportkórházban, a kutatóosztályon, de – mint néhány helyen helytelenül megjelent – nem vagyok orvos" – mondja Haász Péter. Majd folytatja: ugyanakkor felelősséget érez ezért az intézetért, s mivel független a személyi konfliktusoktól, úgy gondolta, összeállít egy programot – korábbi szakértői anyagok felhasználásával –, ami kizárólag a szakmai feladatokra koncentrál. 
 
A Sportkórház válságban van, jelenlegi állapotában nem felel meg azoknak az elvárásoknak, amelyeket a magyar sport és versenysport állít elé. Ahogy Haász Péter mondja, bár az intézet működőképes, a körülmények egyre rosszabbak.

A teljes cikket elolvashatja a HVG Online új egészségportálján.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?