szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

20-30 százalékkal nő évente a hazai ásványvízfogyasztás mennyisége: a tendenciát még a gazdasági válság sem igazán akasztotta meg. Míg 2007-ben 105 liter volt itthon a fejenkénti mennyiség, addig a következő évben már több mint 110 litert kortyoltunk el. A háztartási kiadások természetes tételévé vált termék körül időnként fellángolnak a viták, különösen akkor figyel fel a közvélemény, ha a kijelentések között megjelenik az „egészségre káros” kifejezés.

Bikfalvi Istvánné, a Magyar Ásványvíz Szövetség és Terméktanács titkára, analitikus vegyészmérnök azt mondja, hogy az ásványvizek kizárólag egy szigorú, hivatalos minősítés után kerülhetnek forgalomba, a palackozásuk is szabályozott és ellenőrzött higiéniai előírások között történik. Mint mondja, ezek a vizek védett vízadó rétegből kerülnek a felszínre: semmilyen külső körülmény nem befolyásolhatja a minőségüket. A cikk folytatódik, kattintson!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Terméktanács: biztonságosak a forgalmazott ásványvizek

Valamennyi Magyarországon forgalomban lévő, palackozott természetes ásványvíz biztonságos, nem tartalmaz egészségre káros anyagokat, így minden korlátozás és kockázat nélkül fogyasztható a Magyar Ásványvíz Szövetség és Terméktanács szerint.

hvg.hu Plázs

A bíróság szerint is ártalmas lehet a Visegrádi ásványvíz

Az IPM márciusi ásványvíztesztje nagy port kavart: a gyártóknak szembesülniük kellett a ténnyel, miszerint nem igaz, hogy nincs egészségesebb az általuk forgalmazott palackozott vizeknél. Az objektív mérések több márka esetében is ártalmas vegyületek jelenlétét igazolták.

MTI Gazdaság

A CBA levette a polcokról a Visegrádi ásványvizet

A CBA visszavonta bolthálózatának polcairól a Visegrádi ásványvizet és felszólította a beszállítót, hogy nyilatkozzon az ásványvíz összetételével kapcsolatban - tájékoztatta Fodor Attila, a CBA kommunikációs vezetője csütörtökön.