A brit orvosi tanács elmarasztalta azt a magyar orvost, aki 2009-ben egy aranyérműtét közben súlyos sérüléseket okozott egy négyéves kisfiúnak azzal, hogy túl sok fenolt adott neki - közölte a BBC.
A beszámoló szerint az egyik manchesteri gyermekkórházban dolgozó magyar orvos az ajánlott dózis 16-szorosát adta be a fiúnak, ami halálos is lehetett volna, majd a kollégáit kérte meg, a Google-on keressenek rá, hogyan lehetne eltávolítani a mérgező szert. A kisfiú a hiba következtében az intenzív osztályra került és azóta több helyreállító műtéten esett át.
A tanács szerint a magyar orvosnak az eset idején gondjai voltak az angollal, így nehezen kommunikált a kollégáival is. A férfi a tanács meghallgatásán azt mondta, nem tud aludni az általa elkövetett hiba miatt és brit kollégái már nem bíznak meg benne az eset óta.