Józsa Zsolt, a Novo-Nordisk vezetője a Népszabadság kérdésére cáfolta, hogy kilátásba helyezték készítményeik kivonását, de azt elismerte, hogy augusztus végén más gyártókkal együtt tárgyalást kezdeményeztek a kormánnyal.
A társadalombiztosítás a legalacsonyabb európai áron fogadja be a gyógyszert, erre jön a 20 százalékos extra adó, és a nyár végén bevezetett úgynevezett spanyol modell, ami újabb 10 százalékos terhet jelent.
A lapot kormányzati források arról tájékoztatták, hogy egyetlen cég sem kaphat mentességet az egységes gyógyszerpiaci intézkedések alól. Ha valamelyik úgy döntene, hogy kivonja termékét a magyar piacról, a betegek elvileg nem éreznék meg. Az inzulin közfinanszírozásának megszüntetése három hónapos átmeneti idővel lehetséges ugyanis, így ezalatt fel lehet készülni arra, hogy más cégektől pótolják a kieső mennyiséget - olvasható a cikkben.
Az egészségügyi államtitkárságtól azt közölték szombaton, hogy Magyarországon valamennyi gyártó legmodernebb inzulinja elérhető a diabeteszes betegek vércukorszintjének optimalizálásához, és ezek közül mindegyiket támogatja az Országos Egészségbiztosítási Pénztár. A gyógyszergyártók ellátási zavart nem jeleztek, így nincs veszélyben a cukorbetegek inzulinellátása – tették hozzá.
Az inzulinok támogatásával valamint az egyes készítmények kivonásával kapcsolatos hírekre egy másik gyártótól, a Sanofitól is reagáltak. A társaság közleményében azt ígérik, hogy a Sanofi nem vonul ki a magyar piacról, a korszerű és legmagasabb minőségi követelményeknek megfelelő inzulinjaik elérhetőek maradnak. Versenytársaik bármilyen döntéseit nem kívánjuk sem most, sem a jövőben kommentálni – tették hozzá.