Télen még nehezebben tudunk kikászálódni az ágyból reggelente, de van néhány egészen kellemes dolog, amit megtehetünk, hogy könnyebb legyen.
hvg.hu
Sötét van és hideg. Semmi jel nem utal arra, hogy érdemes lenne kibújni a takaró alól. Mégis muszáj? Így könnyebb lesz:
1. Fényt!
Hiába keltené magát a szervezetünk, ha nincs fény, akinek pedig télen hét előtt kell kikecmeregnie az ágyból, kénytelen megküzdenie a sötétséggel. Erre találták a fényébresztő kütyüt, amit ugyanúgy lehet időzíteni, mint a vekkert, de fél órával a beállított idő előtt elkezd fokozatosan világosodni, így üzen a szervezetnek, hogy lassan ideje lesz felébredni. Úgy stimulálja a szerkezet az agyat, mint a napfelkelte. A Philips még madárcsicsergést is beépített a termékébe, amit Wake up light névvel illettek, és igen boros ára van. Egy másik olcsóbb, ám kevésbé humánus tipp: helyezze a szoba másik végébe a vekkert, így nem tudja elkerülni, hogy feltápászkodjon.
2. Egy slukk
Lehetőleg nem a cigiből, hanem tiszta vízből. Ha odakészítünk az ágy mellé egy pohár vizet, akkor könnyebben térünk észhez, ugyanis a korty víztől kap egy löketet a szervezetünk. Ha pedig lefekvés előtt iszunk belőle, akkor kénytelenek leszünk ébredéskor kipattanni az ágyból, és kimenni a vécére. Fontos: utána már ne feküdjünk vissza, hanem...
3. Vegyünk váltófürdőt
Kezdjük meleg vízzel, mégiscsak kegyetlen lenne rögtön a hidegzuhany, de utána nyugodtan tekerjük le a csapot, ez nem csak az ébredésnek, de a bőrnek - cellulitisz ellen - és a vérkeringésnek is jót tesz.
AFP / Josep Lago
4. Lélegezz
Ha öt-tíz percet rá tudunk szánni, kezdjük légzőgyakoraltokkal a napot. Két jógalégzést érdemes elsajátítani, ha nem csak éberen, de kiegyensúlyozottan is akarjuk kezdeni a reggeleinket. Az úgy nevezett kapalabhati (szanszkritül annyit jelent fényes kobak) egy fújtató, és egyben tiszító légzés, mely tökéletesen helyettesíti a kávét, az anuloma viloma pedig a váltott orrlyú légzéstechnikával egyenlíti ki a bal és a jobb agyféltekénket. A gyakrolatok bemutatását megtaláltuk a Youtube-on.
5. To-do-list
Lefekvés előtt érdemes átgondolni, sőt, akár leírni, hogy másnap mi a dolgunk, ez állítólag ugyancsak stimulálja az agyat: olyannyira, hogy automatikusan kipattan az ember szeme reggel, hogy dolga után nézzen.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.