Athénban temették el Demis Roussost

Egyszerű szertartás keretében, ortodox énekek hangja mellett helyezték végső nyugalomra pénteken Athénban Demis Roussos világhírű görög énekest.

  • MTI MTI
Athénban temették el Demis Roussost

A szertartáson több százan vettek részt, Nana Mouskouri az előadó híres dalának címét idézve "Good bye my friend, good bye" feliratú koszorút küldött. A hetvenes évek népszerű popikonja 68 esztendős korában hunyt el vasárnapra virradó éjjel egy athéni kórházban, ahol az intézmény szerint már "hosszabb ideje" ápolták. 

Demis Roussost az első athéni temetőben – a görög főváros egyik legnagyobb és legősibb temetkezési helyén - helyezték végső nyugalomra, ahol számos neves ember nyugszik. Az egyszerű szertartás mindössze egy és egy negyed órán át tartott. Először gyászmisét mutattak be a temető kápolnájában, majd a sírhoz kísérték a koporsót, amelyet hat férfi, közöttük az énekes gépkocsivezetője vitt a vállán.

Az egykori Aphrodite’s Child nevű rockegyüttes frontemberének szólóénekesként is több tízmillió lemeze kelt el 2009-ig, pályája végéig. Első szólóalbuma, az On The Greek Side Of My című 1971-ben jelent meg. A hetvenes években egy sor nagylemezt készített, milliók ismerték meg dalait, népszerűségét segítette, hogy angolul, franciául, németül, olaszul és spanyolul is kiadták a korongokat. A világhírű énekes koncertturnéi során Budapesten is fellépett.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?