Amikor legszívesebben felképelnénk a recepcióst

Utazás, sorban állás, tárgyalás, alkudozás, számlarendezés, jegyérvényesítés során sosem tudjuk, vajon az aktuális ügyintéző hogyan bánik majd velünk. Mindannyian éreztük már úgy, hogy legszívesebben felpofoznánk a pult túloldalán flegmán, felsőbbrendűen, udvariatlanul beszélő embert, de ezt a problémát meg is előzhetjük. Teljesen erőszakmentesen.

  • hvg.hu hvg.hu
Amikor legszívesebben felképelnénk a recepcióst

Örök igazság, hogy ahol emberek dolgoznak, ott sosem lesz tökéletes egyensúly. Mindig lesznek rossz napok, keserű reggelek, unalmas munkahelyek, megfáradt alkalmazottak, hétköznapi idegösszeroppanások. Ez akkor válik rendkívül kellemetlenné, ha éppen utazni indulunk, és egy másik embertől függ a nyugalmunk, kényelmünk, utazásunk, vagy éppen esetleges problémáink megoldása. Utazás közben szinte lehetetlen kikerülni azokat az embereket, akik elvileg minket hivatottak kiszolgálni, de gyakran azt érezzük, ők tesznek szívességet azzal, hogy áldoznak ránk munkaidejükből. Ismerős? Hazánkban ez különösen súlyos népbetegség, de szerencsére egyszerű ötletekkel kikerülhető, vagy legalábbis nagyban csökkenthetjük annak a veszélyét, hogy egy kellemetlen ügyfélszolgálatos elrontsa az egész napunkat.

A cikk folytatását a Travelline oldalán találja, kattintson!

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.