A "se veled se nélküled" kapcsolatok útikalauza
A könyv a szokásos banális történettel indul: a langyosan „hűldögélő” kapcsolatban üldögélő főhősnő EQ hiányos párja...
A könyv a szokásos banális történettel indul: a langyosan „hűldögélő” kapcsolatban üldögélő főhősnő EQ hiányos párja -derült égből hidrogénbomba módjára- bejelenti: szerelmes. Innen várnánk a Bridget Jones-i kalandokat és felpörgő eseményeket, amelyek ezúttal elmaradnak. Van helyette azonban laza két évet végigkövető naplóbejegyzés, melyből az ember fájdalmasan ismerősen végigélheti jelenlegi/volt hasonszőrű történetének alakulását.
Talán mindannyiunknak van egy hasonló története arról, hogy hogyan is nem tudott kiszabadulni a lassan már rétestészta módjára nyúló se veled se nélküled kapcsolatból és mi mindent megtett (és megtettek vele!) utólag visszanézve. Bár talán ez kell ahhoz, hogy kiszabadulva a ragacskapcsolatból, főnixmadárként újjá éledve megérjünk az igazira.
De legalábbis tapasztaltnak mindenképpen hasznos. Utána. Amiben más ez a könyv, mint az eddigiek az talán a jóval valóságszerűbb (s ettől kevésbé pörgősebb) tempója és helyzetei. Szinte harmadik (láthatatlan) résztvevőként, titkos megfigyelőkként követhetjük nyomon, néhol napról-napra azt, hogy mi is jár hősnőnk fejében. Mintha egy szobában, kocsiban stb. lennének vele, mint egy néma jelenés, így viszont jóval közelebb kerülünk a gondolataihoz, mint egyébként.
Épp ezért javasoljuk, hogy férfiak is olvassák el a könyvet bármely nehéz is lehet nekik a lelki rágódásokon átverekedni magukat. Így azonban lehet, hogy a végére jóval többet megtudhatnak a nők gondolkodásmódjáról általában is, mint amit valaha is összeszedhettek barátaiktól (vagy rosszabb helyekről) a témáról.