Ma már a zárt, titkokkal teli városban az űrutazás lehetősége, a kozmonauták életének kipróbálása került az érdeklődés középpontjába a belföldiek és az Oroszországba látogató külföldiek körében is. A sűrű fenyvesekkel körülvett Csillagváros közel 6000 fős lakossága azonban még ma sem teljesen nyitott közösség, ezért nem meglepő, hogy szinte csak űrhajósok, tudósok, orvosok és mérnökök, illetve az ő családjuk jönnek-mennek az utcákon. Közeli szomszédságba keveredni velük nemcsak a szellemi magasság miatt nehéz, hanem azért is, mert a lakosok közül senki sem válik meg szívesen ingatlanától.
Ezért már az is óriási szenzációnak számít, hogy a Moszkvától alig 32 kilométerre lévő, szigorúan őrzött város, ha csak résnyire is, de kinyitotta kapuit a külvilág halandó, tehetősebb rétege előtt. Az igazán vagyonosok számára pedig nemcsak a kapuk, hanem a világegyetem is megnyílik, hiszen egy-egy fizetett űrséta, űrutazás a borsos ár ellenére is elérhető turisztikai látványosságnak számít.
Űrutazók titkos városa
Zvjozdnij Gorodok kisváros Oroszországban, ahol régebben a szovjet, jelenleg a nemzetközi űrhajóskiképző központ található. A titkolódzás és a magas falak ellenére mindig hatalmas volt az érdeklődés a Csillagvárosnak nevezett hely iránt, ahol egyébként megismerhetjük az űrutazók világát is.

Megszületett az USA és az EU közötti vámegyezmény
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Török Gábor szerint Orbán pólója arra utal, hogy a választás időpontja hivatalos
Parlamenti választások: A Sándor-palota szerint Sulyok dönt, és nem egyeztet senkivel
"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Németország – több halott és sebesült egy vonatbalesetben
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.