Blikk: lekapcsolták a gépről az agyhalott kisfiút

A három éves Dominikot szerda este 7 óra előtt lekapcsolták a lélegeztetőgépről, annak ellenére, hogy a szülők tiltakoztak. A hírt az édesapával, Hunka Zsolttal közölték.

  • Blikk Blikk
Blikk: lekapcsolták a gépről az agyhalott kisfiút

A szülők elkeseredett tiltakozása csak egy nappal hosszabbíthatta meg Dominik életét, akire a Cseppkő Utcai Gyerekotthonban egy szekrény dőlt - számol be a Blikk. Az Országos Baleseti Intézet főorvosa szerda este már azt közölte a szülőkkel, hogy az egészségügyi törvénykönyv értelmében kikapcsolták a lélegeztetőgépet, mert a kisfiú agyhalott volt, s nem volt esélye, hogy valaha kikerüljön a kómából.

"Nem tudtuk végignézni, és elfogadni sem, hogy lekapcsolják a gépről, így nem mentünk be a kórházba" – mondta a lapnak az édesapa. Az apa nem érti, hogyan hagyhatták felügyelet nélkül egy nevelői szobában Dominikot. Kérdés, hogy mi történt pontosan a kisfiúval, hiszen a gyermekotthon dolgozóinak elmondása szerint mellkasára zuhant a szekrény. Ám ennek egyáltalán nincsenek nyomai; mellkasán még csak egy bőrpír sincs.

Az anya a lapnak nem tagadta, hogy volt olyan időszaka az életének, amikor nem tudta kielégítően ellátni gyermekeit, mivel egyik napról a másikra eladták fejük fölül az albérletüket. A család jogi segítséget kért, mivel senki sem hajlandó válaszolni kérdéseikre. Szerdán feljelentést tettek a Budapesti Rendőr-főkapitányságon, és felfogadták dr. Kamarás Péter ügyvédet, képviselje érdekeiket, hogy végére tudjanak járni a dolgoknak.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?