Karácsonyi játékajánló - amitől fejlődik is a gyerek
Valószínűleg sokan emlékeznek még gyerekkorunk tologatós játékára, amiben egy képet kellett kirakni.
Valószínűleg sokan emlékeznek még gyerekkorunk tologatós játékára, amiben egy képet kellett kirakni. Utólag kellett rájönnünk, hogy amíg a kis négyzeteket tologattuk, tulajdonképpen épp készségfejlesztettünk, manapság ugyanis hasonló elven komoly játékválaszték várja a kisdedeket. A Rush Hour a maga kis autóival a fiúkat célozza meg, de legalább ilyen szexista a csokirakosgató is, amelyet valószínűleg a lányokra gondolva találtak ki. (Rossz az, aki rosszra gondol persze.)
A recept nem is túl bonyolult: gyerekek megdöbbentő figyelemmel, meghatározott szabályok alapján rakosgatják a kis táblákon az autókat, illetve a csokikat és közben jól fejlődnek mindenféle képességeik. Egyszerűnek és gyerekesnek tűnik, de messze járunk már a képtologatástól, a Rush Hourt ide kattintva lehet kipróbálni, a csokissal pedig itt lehet online bírkózni.
Igen hasonló típusú, ám nekünk több szempontból is sokkal jobban tetsző játék a Camelot Junior, amely külsejében is igen gusztusos és valamivel kevésbé sztereotíp, hiszen fiú és lány szereplője is van a történetnek. A fából készült, térbeli elemeknek az a célja, hogy utat építsenek a herceg és a hercegnő között és így szerelmük beteljesedhessen. Vagy lelökhessék egymást a várfalról, ízlés szerint. A játékhoz kis füzet tartozik a feladványokkal, ebből kiderül, milyen elemeket használhat a játékos az adott feladatnál. A következő oldalon máris ott található a megoldás, tehát frusztráció és vita kizárva. A 48 feladat között a felnőttek is találnak kihívást, bár az elsődleges célcsoportot a 4+ korosztály jelenti.
Több gyereken is teszteltük, a 6-7 évesek körében kirobbanó sikert aratott a játék, lányoknál-fiúknál egyaránt. Kisebbeknél nem tapasztaltunk akkora odaadást, ami persze nem zárja ki, hogy számos négyéves imádná a Camelot Juniort, csak valahogy nem érezzük jellemzőnek. A játékot elvileg több játékos, konkrétan kettő is játszhatja, de szülőként a fejlesztés mellett a legnagyobb előnyének a hosszas csöndet tekintjük, amelyet használatával létre lehet hozni. Számos tesztalanyunk meglepően sokáig, akár 30-40 percen keresztül is segítette a herceg és a hercegnő egymásra találását, ami igen jótékony hatással volt mind a gyermek fejlődésére, mind a szülők idegrendszerére. 5000 forintért ez gyakorlatilag ingyen van.