szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A háborús halottaknak, köztük kivégzett háborús bűnösöknek is emléket állító tokiói Jaszukuni-szentély előtt imádkozva, és egy sintó pap mellett állva fotóztatta magát Justin Bieber, ezért pedig bocsánatot kellett kérnie.

Justin Bieber kanadai popénekes szerdán elnézést kért mindazoktól, akiket megsértett a háborús halottaknak, köztük kivégzett háborús bűnösöknek is emléket állító tokiói Jaszukuni-szentélybe tett eheti látogatásával, mondván, hogy tévesen azt hitte, csupán egy imahelyről van szó. Az Instagram közösségi képmegosztó portálra kedd este feltöltött, majd nem sokkal később eltávolított képek a szentély előtt imádkozva, és egy sintó pap mellett állva örökítették meg a fiatal énekest.

A fotók nagy felháborodást váltottak ki Bieber kínai rajongóinak körében, számos kommentárt eredményezve az Instagramon és a Twitter mikroblogon. Egy későbbi Instagram-bejegyzésében Bieber elmondta, hogy amikor meglátta a szentélyt, arra kérte sofőrjét, hogy álljanak meg. "Tévesen azt hittem, hogy a szentély csupán egy imahely. Őszintén bocsánatot kérek mindazoktól, akiket megbántottam" - írta az énekes. 

A 19. században Meidzsi császár által emelt sintó szentély a japán háborús halottaknak, köztük 14 háborús bűnösnek állít emléket. Ez utóbbi miatt Dél-Korea és Kína a japán militarizmus jelképének tekinti a szentélyt, és hevesen ellenzi, hogy japán politikusok ellátogassanak oda, a vizitek pedig általában komoly diplomáciai viszályhoz vezetnek. 

A sintó hívők számára kiemelkedően fontos esemény a szentély évenkénti két megemlékezése, a tavaszi, illetve az őszi.

Kiállhat-e egy hívő keresztény ember az LMBTQ-közösség mellett? 

Kiállhat-e egy hívő keresztény ember az LMBTQ-közösség mellett? 

Kirepült a kocsijából a sofőr, aki egy rendőrautóval ütközött – videó

Kirepült a kocsijából a sofőr, aki egy rendőrautóval ütközött – videó

Deák Ferenc, a régi és a mai magyar politika: aktuális-e ma a Húsvéti cikk, és ha igen, hogyan?

Deák Ferenc, a régi és a mai magyar politika: aktuális-e ma a Húsvéti cikk, és ha igen, hogyan?

Financial Times-kommentár: Trump félúton van afelé, hogy rendőrállamot csináljon Amerikából

Financial Times-kommentár: Trump félúton van afelé, hogy rendőrállamot csináljon Amerikából