Botrány a US Openen, a vesztes Williams kikelt magából - videó

A belga Kim Clijsters bejutott az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyes döntőjébe, miután a szombati elődöntőn két szettben legyőzte a címvédő amerikai Serena Williamst.

  • MTI MTI
Botrány a US Openen, a vesztes Williams kikelt magából - videó

Clijsters a vasárnapi döntőben (kezdés magyar idő szerint hétfőn hajnali 3-kor) a dán Caroline Wozniackival mérkőzik meg, aki a másik szombati elődöntőben a belga Yanina Wickmayer felett aratott győzelmet.

Serena Williams és Clijsters találkozója botrányosan ért véget. A második szettben a belga vezetett 6:5, 30-15-re, vagyis két labdára volt a sikertől, miközben riválisa adogatott. Az első szerva nem sikerült, a másodiknál a vonalbíró lábhibát jelzett. Így meccslabdához jutott Clijsters, de Serena kikelt magából. Az ütőjét rázva üvöltözött a bíróval, sértegette, még azt is mondta, hogy megöli. A vonalbíró felállt székéből, odament a vezetőbíróhoz, és elmondta, mi történt. Közben a torna főbírója, Brian Earley is a pályára ment. Serena Williams ekkor már azt jelezte, hogy nem mondott olyat, hogy megöli a vonalbírót.  "Nem mondtam ilyet! Komolyan gondolja?!" - fordult az amerikai játékos a megsértett vonalbíró felé. 

A bírói döntés alapján Serenát megbüntették, ellenfele kapott egy pontot, de ez éppen elég volt, hogy megnyerje a találkozott. A hatalmas füttykoncert alatt Williams ledobta az ütőjét, átsétált a túloldalra és gratulált Clijstersnek.

A belga játékos a Grand Slam-tornákon 1968 óta - amióta nyílt a verseny - a tizedik, aki nem kiemeltként fináléba került a nők között. A US Openen ezt megelőzően csak 1997-ben fordult elő ilyen, akkor Venus Williams lett döntős. A dán Carolina Wozniacki élete első Grand Slam-döntőjére készülhet, és bevallása szerint nincs is veszítenivalója. 

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?