Boksz: mégis lesz Pacquiao-Hatton összecsapás

A lesz vagy nem lesz Pacquiao-Hatton összecsapás egymást váltó variációi közül megint - ám most már végérvényesnek tetsző módon - az előbbi kerekedett felül, vagyis minden jel szerint mégis megrendezik a jelen profi bokszának két kiemelkedő alakja közötti kisváltósúlyú mérkőzést.

  • MTI MTI
Boksz: mégis lesz Pacquiao-Hatton összecsapás


Manny Pacquiao keze a magasban: De La Hoya után jöhet Hatton
© AP
Az igen valószínűsége az után erősödött meg alaposan, hogy a Fülöp-szigeteki Manny Pacquiao kijelentette: megelégszik a meccsbevételből neki ígért 52 százalékkal, vagyis a minimálisan garantált mintegy 12 millió dollárral, miáltal elhárult a legfőbb akadály a brit Ricky Hattonnal május 2-ra, Las Vegasba tervezett összecsapás megtartása elől.

A szupercsata meghiúsulását eleve Pacquiao "segítette" azzal, hogy eredetileg a maga javára 60:40 százalékosan kívánta felosztani a mérkőzésből befolyó hasznot, míg Hatton ragaszkodott az 50-50 százalékhoz. Később a brit bokszoló rábólintott, hogy legyen 52 százalék a filippínóé, viszont Pacquiaónak egészen péntekig ez sem volt elég. "Pálfordulása" mögött alighanem az húzódik meg, hogy még a "leszázalékolással" is nagyon jól jár, hiszen az álommeccsnek gondolt és hirdetett ringrandevú a fix fellépti summánál sokkal többet hoz a két bokszoló konyhájára. Hozzáértők szerint a televíziós közvetítésekből járó pénzekkel együtt a felek 100 millió dollárnál is nagyobb összbevétellel kalkulálhatnak. 

A Boksz Világszervezetnél (WBC) könnyűsúlyú világbajnok Pacquiao december 7-én technikai KO-val nyert Oscar De La Hoya ellen a múlt év egyik "legütősebb" mérkőzésén, míg a Nemzetközi Bokszszervezetnél (IBO) kisváltósúlyú világbajnok Hatton november 23-án az amerikai Paulie Malignaggit ütötte ki.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?