A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Az olimpiai tenisztorna alapjaiban változtatta meg a világ egyik legismertebb és legkonzervatívabb klubjának, a wimbledoni Grand Slam-versenyeknek otthont adó All England Lawn Tennis and Croquet Clubnak az életét és külsejét, amelyre rá sem lehet ismerni.
A The Times című lap Wimblympics-nek nevezte el a játékok tenisztornáját, és összegyűjtötte, mi változott a július 8-án véget ért, évente megrendezésre kerülő hagyományos Grand Slam-verseny óta.
Az olimpián hangos zene szól, amikor a játékosok kivonulnak a pályára, ilyesmire korábban itt nem volt példa. Az sem volt eddig jellemző, hogy színes ruhában szerepeltek volna a játékosok, ezúttal azonban nem előírás a fehér színű viselet.
Megtiltották a GS-tornák idején forgalmazott, Pimmnek nevezett, likőr, limonádé és uborkasalátalé keverékéből készült ital árusítását, mert ez sértené az olimpia támogatóinak érdekeit. "Ha nem kapható Pimm, akkor nincs is értelme odamennem" - reagált a tilalomra Judy Murray, a hazaiak első számú férfi teniszezőjének édesanyja.
A játékosok véleménye megoszlik "az új Wimbledonról". "Rengeteg színes reklámot lehet látni, vicces a pálya szélén olvasni a nagy cégek hirdetéseit" - lelkendezett a női világranglistát vezető fehérorosz Viktorija Azarenka.
"A férfi torna mérkőzései a döntő kivételével csak két nyert játszmáig tartanak, így egy kicsit szerencsejáték jellege van a versenynek" - mondta a viadalt sérülése miatt kihagyó spanyol Rafael Nadal.
A teniszklub tagjainak még egy komoly korlátozással kellett szembesülniük: az olimpia idején a szokásos délutáni teájukat nem fogyaszthatják el a klubépületben, erre csak az edzőpályákon van lehetőségük.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.