MTI / hvg.hu

Három helyen változtatott a horvátországi kezdőcsapathoz képest Marco Rossi. Élő tudósításunk a 18 órakor kezdődött Azerbajdzsán elleni Európa-bajnoki selejtezőről.

Mindössze 10 perccel a kezdés után megszerezte első gólját Azerbajdzsán ellen a magyar válogatott. Dzsudzsák ballábas szögletéből indult, de Sehdayev Korhut elé fejelte, aki 26 méterről a bal sarokba küldte a labdát. Az állás: 1–0. Egyébként már a 6. percben is remek helyezethez jutottak a mieink Szoboszlai, Ddzsudzsák és Szalai összejátékának hála.

Videón a gól:

Lovrencsics a 25. percben besárgult, amiért becsúszva gáncsolta Sheydayevet. Dzsudzsák reklamálni kezdett, de a látottak alapján feleslegesen, jogos volt a figyelmeztetés. Sallai és Vida is próbálkoztak, előbbi 19-ről, utóbbi ballal, 22 méterről lőtte meg a labdát, egyik sem volt veszélyes.

©
©
©

34. perc: Dzsudzsák passza után Szalai a 16-os előteréből a kapura lőtte, de nem sok erő volt benne, a kapus simán fogta. A 45.-ben Szalai passzolta remekül Sallainak, utóbbi meg is indult, de az ötösön becsúszással Mustafazade leszerelte. Nagyon szép megmozdulás volt. Pár percig még hagyta a bíró, de aztán lefújta, ezzel vége az első felvonásnak. Az állás továbbra is 1–0 nekünk.

52. perc: Szoboszlai jobbal a léc fölé lőtt. Az 58.-ban Dzsudzsák labdáját Kovács elé fejelték tovább, aki jobbal azonnal kapura tette. Mustafazade óriásit védett.

Korhut is besárgul a 73.-ban. A lapot Abdullayev meglökésért kapta. Közben Dzsudzsák és Szoboszlai is lementek, a helyükre Nagy, valamint Holman érkeztek. A 78.-ban óriási helyzet, Korhut gyakorlatilag milliméterekkel a bal alsó mellé lőtte. Nem sok kellett volna. A 85.-ben újabb csere a magyar oldalon, Kovács ment le, a helyére Sigér jött be.

Négy perc volt a ráadás. A 93. percben nagyot bakizott a magyar védelem: Gulácsi Rahimov középre adott labdáját Mustafazade elé tette, aki ezután

hassal a kapuba sodorta.

A holland játékvezető azonban – valamiért – sárgát adott neki, pedig a visszajátszás alapján is gólt ért az azeri megmozdulás. Közben Garayev, Mustafazade, Huseynov is besárgultak. Nem mindennapi győzelem volt ez. Magyarország–Azerbajdzsán: 1–0.

A magyarok kezdője:

Azerbajdzsán: Balayev – Pashaev, Huseynov, Mustafazada, Rahimov – Israfilov, Qarayev, Richard – Ramazanov, Sheydaev, Khalilzada

Előzmények

"Egyetértek azzal a kijelentéssel, hogy ha nem győzzük le itthon Azerbajdzsánt, akkor nem érdemeljük meg az Eb-részvételt. Éppen ezért csak a győzelem elfogadható. Ennek ellenére tiszteljük az ellenfelet, amely nagyon sokat fejlődött az elmúlt időszakban. Ezt mutatja a horvátok elleni döntetlenje, de Wales dolgát is alaposan megnehezítette" - mondta sajtótájékoztatóján Marco Rossi szakvezető, aki szerint az azeriek támadó játékban léptek előre sokat a szeptemberi találkozók alapján.

Rossi arról is beszélt, hogy a csütörtöki kudarcnál elsősorban a hozzáállás miatt volt csalódott. Mint megjegyezte, lehet hibázni, ezt elfogadja, de arra utána reagálni kell. Azt viszont hangsúlyozta, hogy a spliti meccs miatt senki nem lett kegyvesztett.

"Tudunk sokkal jobban játszani, mint azt Horvátországban tettük, nem az volt a válogatott igazi arca. Ezt korábban már be is bizonyítottuk, és most is szeretnénk megmutatni, hogy sokkal jobb teljesítményre vagyunk képesek" - mondta Sallai Roland, aki elárulta, a csapat átbeszélte a történteket, de nem kívánt részletekbe bocsátkozni, mivel az szerinte csak a játékosokra tartozik.

A magyar válogatott a harmadik helyen áll selejtezőcsoportjában, egy győzelemmel pedig visszaszerezné a második helyet az ezúttal szabadnapos szlovákoktól. Az egy ponttal sereghajtó azeriek elleni találkozó 18 órakor kezdődött a Groupama Arénában.