A magyar női kézilabda-válogatott 29-25-re kikapott Spanyolország csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságon Kumamotóban.

A magyar együttes szinte végig bizonytalanul, pontatlanul játszott, így a meccs nagy részében lendületesebb spanyolok magabiztosan, végig vezetve győztek. A mezőny legeredményesebb játékosa Cabral Barbosa volt hét góllal. A magyarok közül Tóvizi Petra ötször volt eredményes.
A magyar válogatott, amely szombaton 39-15-re legyőzte Kazahsztánt, kedden Montenegróval, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszik. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Kimondottan rosszul kezdték a meccset a magyarok, védekezésben nem voltak hatékonyak, támadásban sokat hibáztak, így a sokkal lendületesebb és pontosabb spanyolok a hatodik percben már 4-0-ra vezettek, ezért Kim Rasmussen szövetségi kapitány időt kért, majd kapust cserélt.

A folytatásban sem változott a játék képe, a magyarok védekezése nem működött, gólt pedig csak gyors indítás végén tudtak szerezni, felállt védőfal ellen tanácstalanok voltak. Két kulcsember, Kovacsics Anikó és Háfra Noémi gyengélkedése elbizonytalanította a csapattársakat is. A spanyol kapuban Zoqbi de Paula minden második lövést hárított, az első magyar védésre viszont több mint 21 percet kellett várni.

Kim Rasmussen addig variálta csapata összeállítását, amíg végre elkezdett működni a támadójáték, Tóth Gabriella irányításával sikerült felzárkózni 11-5-ről 14-12-re, ám az ellenfél ismét egy 4-0-s szériát produkált, és a szünetben öt góllal vezetett.

Kilenc perc telt el a második felvonásból, amikor a magyarok dán szakvezetője ismét időt kért, mert lényegében továbbra sem változott semmi: együttese sok hibával, bizonytalanul kézilabdázott, a sokkal pontosabb és hatékonyabb spanyolok magabiztosan őrizték vezetésüket.

A 43. percben a spanyol csapat elveszítette Cabral Barbosát, aki kilenc kísérletből hétszer volt eredményes, mivel harmadszor is kiállították, így már nem térhetett vissza a pályára.

A magyar kapuba visszaálló Bíró Blankának kilenc védése volt 16 perc alatt, csapattársai azonban rendkívül rosszul lőttek a másik kapu előtt. Később végre jöttek a gólok, sorozatban négy is, de hiába küzdöttek kitartóan a magyarok, már nem maradt idejük az egyenlítésre.

A mezőny legeredményesebb játékosa Cabral Barbosa volt hét találattal.

A két csapat 23. alkalommal találkozott egymással, 11 magyar győzelem és hat döntetlen mellett ez volt a hatodik spanyol siker.

A magyarok szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, kedden Montenegró, szerdán Szenegál, pénteken pedig Románia ellen játszanak, és jelen állás szerint a két európai csapat közül legalább az egyiket le kell győzniük a továbbjutáshoz. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.