Babos Tímea is továbbment, Stollár Fanny viszont kikapott.

Fucsovics Márton továbbjutott a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában pénteken. A magyar teniszező három szettben, könnyedén győzte le az amerikai Tommy Pault.

Fucsovics a 16 között a Roger Federer–John Millman mérkőzés győztesével találkozik majd.

Női játékosainknak felemásan sikerült a páros első fordulója, Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic továbbjutott, míg Stollár Fanny és az ukrán Dajana Jasztremszka kiesett pénteken.

Eredmények:

férfiak, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

Fucsovics Márton-Tommy Paul (amerikai) 6:1, 6:1, 6:4

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Dalila Jakupovic, Raluca Olaru (szlovén, román) 7:5, 6:3

Stollár Fanny, Dajana Jasztremszka (magyar, ukrán)-Kveta Peschke, Demi Schuurs (cseh, holland, 8.) 4:6, 2:6