szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Még nem nyilvános a szövetség indoklása, de azt például szigorúan tiltja a nemzetközi szövetség, hogy valaki szándékosan veszítsen.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

Tíz évig nem versenyezhet Feti Nurin, az algériai dzsúdós, aki a tokiói olimpián nem volt hajlandó kiállni izraeli riválisával szemben. A Nemzetközi Cselgáncsszövetség (IJF) Nurin eltiltása mellett ugyanilyen időtartamú fegyelmi büntetést szabott ki az edzőjére, Amar Benikhlefre is az insidethegames.biz szerint.

Az indoklás még nem nyilvános, a lap mindenesetre felidézte: az IJF szabályzata egyrészt előírja a másik versenyző tiszteletét, másrészt – csupa nagybetűvel szedve – megtiltja, hogy valaki szándékosan veszítsen egy küzdelemben.

Nurint és edzőjét már az ominózus, július végi visszalépést követően ideiglenesen felfüggesztették, akkreditációjukat visszavonták, és el kellett hagyniuk az olimpiai falut. Akkor indult ellenük a fegyelmi eljárás is, amelyet most zárt le az IJF.

„Nem volt szerencsénk a sorsolásnál, és meghoztuk a megfelelő döntést” – nyilatkozta akkor Benikhlef. Maga a dzsúdós pedig úgy fogalmazott: „Nem piszkolom be a kezeimet. A döntésem végleges, a palesztinok ügye fontosabb egy meccsnél.”

Algéria hivatalosan nem ismeri el Izraelt szuverén államnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!