szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Minta mi sem történt volna.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság pár órája felülvizsgálta döntését, majd úgy rendelkezett: mégsem indulhatnak orosz és fehérorosz sportolók a pekingi paralimpián.

A BBC szerint a kínai cenzorok ezután akcióba lendültek, és azóta is törölgetik a döntésről szóló híreket. A cél az, hogy az eseményt övező pozitív vélemények ne változzanak meg a történtek után.

A cenzúra leginkább a kínai állami médiában érződik, ott ugyanis egyáltalán nem számoltak be az orosz és fehérorosz atléták tiltásáról. A kínai Facebooknak is nevezett Weibón ugyanez a helyzet, igaz, ott a kulcsszavak szintjén is manipulálják az internetezőt: ami ugyanis kínos, az meg sem jelenik a felületen.

Egymilliónál is többen menekültek el Ukrajnából, leminősítették Oroszországot - percről percre a háborúról

Éppen egy héttel ezelőtt, február 24-én rohanta le Ukrajnát Oroszország, azóta menekültek áradata hagyta el a katonai offenzíva alá vont országot. Percről percre tudósításunkban minden fontos hírt megtalál az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!