„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A magyar úszó a levelében azt írja, hogy tiszteli és teljes mértékben kiáll Lia Thomas mellett, de a szabályok rosszak.
Első transznemű versenyzőként a nők mezőnyében Lia Thomas győzött a gyorsúszás 500 yardos távján az amerikai egyetemi divízió 1-es bajnokságán, Atlantában. A Pennsylvaniai Egyetem színeiben úszó Thomas férfinak született, és 2019 májusában kezdte el a nemváltást. A versenyen legyőzte a tavalyi tokiói olimpián 400 méter vegyesen ezüstérmes Emma Weyant, valamint az 1500 gyorson szintén második helyet szerző Erica Sullivant.
Ugyanitt, ezen távon indult az Egyesült Államokban tanuló György Réka is, a 2016-os riói olimpia résztvevője, jelenleg a Virginia Tech úszója, aki 4:41.06 perces idővel a 17. helyen zárt az előfutamban, ezzel B-döntőt érő helyezést sem ért el.
A versenyt követően a magyar úszó közzétett egy posztot a Facebookon, amelyben az amerikai egyetemi sportszövetséghez (NCAA) intézett nyílt levele olvasható. Ebben arról írt, hogy a transznemű sportolók indulása hátrányosan érinti a női sportolókat.
Mondandója elején leszögezte, hogy tiszteli Lia Thomast – aki teljesítette a szövetség által szabott feltételeket az induláshoz – és kiáll mellette, s meggyőződése, hogy nem különbözik tőle vagy bármely más úszótól, aki egész életében hajnali ötkor kel, hogy végigcsinálja az edzéseket. „Azt csinálja, ami a szenvedélye, és ehhez minden joga megvan.” Másfelől bírálja azt az NCAA-szabályt, amely lehetővé teszi, hogy „versenyezzen velünk, akik biológiailag nők vagyunk. Remélem, az NCAA a jövőben kinyitja a szemét, és megváltoztatja a szabályt” – írta.
György Réka arról is szólt, hogy ez volt az utolsó egyetemi bajnoksága, és elkeseríti, hogy azért nem jutott be a legjobb 16-ba, mert elvette előle a helyet egy rivális, aki biológiai értelemben nem számít nőnek. György véleménye szerint a jelenlegi transznemű sportolókra vonatkozó politika "nem jó értelemben népszerűsíti a sportágat, és úgy véli, hogy ez tiszteletlenség a biológiailag nőnek született úszókkal szemben, akik az NCAA-ban versenyeznek”.
A legélesebb kritikáját a levele végén fogalmazta meg: „Az NCAA tudta, hogy mi fog történni, tudták, hogy megoszlanak erről a vélemények, de úgy döntöttek, hogy nem tesznek semmit.” A magyar úszó szerint a verseny így „inkább a riporterekről, a médiáról és a megosztottságról szólt”, pedig több rekord is született rajta.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.