Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Révész Sándor
Szerzőnk

Révész Sándor

Révész Sándor Kult

„A diktatúrába haladó társadalomban mindig szorul a prés”

Miként és mennyire lehet különböző korokban, különböző körülmények között egyneművé gyúrni a politikai sajtót? A mai magyar médiaátrendezést látva, úgy gondoltuk, tanulságos lesz erről elbeszélgetni Takács Róberttel, a Politikatörténeti Intézet történészével, akinek egyébként a rendszerváltás előtti évtizedek monolit politikai sajtójának szisztematikus leírását is köszönhetjük.

Révész Sándor Itthon

1918. december 1.: A szent föld és a részeges Ferdinánd

Kereken száz esztendeje, 1918. december 1-jén tartották gyulafehérvári nemzetgyűlésüket a magyarországi románok. 1228 küldött fejezte ki itt szándékát, hogy Erdély, a Körösök vidéke, Bánát és Máramaros – összesen 26 történelmi vármegye – a Román Királysághoz csatlakozzon. Drámai pillanata ez a magyar történelemnek, de miként reagáltak a hírre akkor a magyar újságok? Révész Sándor gyűjtése.

Révész Sándor Itthon

1918: a lehetetlen forradalom

Az éppen száz éve, 1918. október 28-án kitört őszirózsás forradalom az 1956-os párja. Mindkettőt a demokratikus szocializmus illúziója táplálta. Ezért lehet lelkesedni értük, és ezért nem lehet azonosulni velük. Legalábbis hazugság vagy öncsalás nélkül.

Révész Sándor Vélemény

Révész: Nem biztos, ami nem biztos

Brett Kavanaugh ellen szóló állítások sorát bizonyíték nélkül lehetett megtenni és lehet elvetni. Az a kérdés, együtt tudunk-e élni, és miként tudunk együtt élni a bizonyítékok hiányából következő bizonytalansággal. Ez sokkal súlyosabb kérdés, mint az, hogy vétkes-e X, hazudik-e Y.

1
18 19 20 21 22 23 24