A külföldi jelentések szerint az elektronikus kórokozó, amely villámgyorsan megfertőzte a hálózatot (a digitális távközlési vonalakat, a honlapböngészést, valamint az elektronikus levelezőrendszert) múlt hét kedden terjedt el az internetre kapcsolt szervereken, illetve személyi számítógépeken.
Ihász Sándor, a magyarországi előfizetők 40-50 százalékát képviselő Axelero Internetszolgáltató Rt. informatikai igazgatója vasárnap elmondta: előző nap reggel észlelték a "féreg" által keltett nagyarányú forgalomnövekedést, amely a hálózati eszközök túlterhelését idézte elő. Ennek eredményeként a felhasználók azt tapasztalhatták, hogy lelassult a böngészés, a levelezés és a bejelentkezés. Ihász tájékoztatása szerint a támadást szombat délre gyakorlatilag sikerült hálózatukról kiszűrniük és stabilizálódott a helyzet: délutánra beállították a megfelelő szűréseket és lokalizálták a fertőzött gépeket.
Az informatikai igazgató egyetértett azzal, hogy a jelenség hatásában hasonlatos a 2001 nyarán megjelent "Code Red" vírus támadásához, amely akkor a világháló jelentős részén megbénította az adatforgalmat. A mostani támadás a szakértői értékelések szerint a teljes internetforgalom, illetve az internet-szolgáltatók mintegy 20 százalékát érintette világszerte. A "féreg" elsősorban a felhasználóknak okozott kárt a rendszer lelassításával.
A vírusszerű fertőzést a Borsod, Hajdú és Szabolcs megyei napilapokat kiadó, osztrák tulajdonban lévő Informmédia Kft. internetes portáljain, illetve annak szerverein szombaton, a déli órákban észlelték. Újvári Józsefné, az Informmédia három portáljának vezetője vasárnap elmondta: olyan jellegű tünetek jelentkeztek, mintha a portálok beteltek volna, így az érdeklődők nem juthattak az oldalakhoz. A hibát vasárnap kora délutánra sikerült elhárítani.
Az internet állapotát felügyelők szombaton a hálózat világméretű lelassulásáról számoltak be. Howard Smith, az amerikai elnök kibernetikai-biztonsági szakértője azonban már aznap közölte: sikerült ellenőrzés alá vonni a problémát. A vírusszerű támadás elsősorban azokat a sebezhető számítógépeket fertőzte meg az interneten, amelyek az SQL néven ismert, széles körben elterjedt Microsoft adatbázissal vannak ellátva. A támadó szoftver kiszámíthatatlanul és erőszakosan "vadászik" a komputerekre, több ezer támadási kísérletet téve másodpercenként, ily módon akadályozva számos adatcsatorna forgalmát. (MTI)
Számítógépes "féreg": Magyarországon is megjelent a fertőzés
Több internetes szolgáltató is észlelte Magyarországon annak a számítógépes "féregnek" a megjelenését, amely miatt a napokban világszerte lelassult az adatforgalom a világhálón. Az SQL Slammer nevű vírus a BBC szerint világszerte 250 ezer számítógépet bénított meg, különösen súlyos helyzetet okozva Dél-Koreában.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.