Bivalyerős mobil olcsón: kiszivárgott, milyen lehet a Honor új zászlóshajója, a Honor 20
A Honor hamarosan bemutathatja legújabb zászlóshajóját, a Honor 20-at, amiről most kiszivárgott a készülék specifikációja.
A Honor hamarosan bemutathatja legújabb zászlóshajóját, a Honor 20-at, amiről most kiszivárgott a készülék specifikációja.
A Samsung másfél hete bejelentett aktuális csúcskészüléke sem kerülhette el, hogy értő kezek szétszedjék, az értő szemek pedig felmérjék, mennyi pénzbe is kerül a benne lévő alkatrészek összessége, ha már az összeszerelésüket is beleszámítjuk.
Az Apple jelenleg is vizsgálja, sért-e bármilyen törvényt/jogot a szaúdi kormány által fejlesztett Absher alkalmazás. A Google már kivizsgálta, ők arra jutottak, hogy nem. Pedig a tények másról árulkodnak.
Az, hogy egy papagáj utánozza az emberi beszédet, nem meglepő, az viszont már annál inkább, hogy az intelligenciatesztekben egy ötéves gyerek szintjén van.
A jelek szerint az idei évben már nemcsak a Vivo, de a OnePlus készülékében is megjelenik majd a gombnyomásra előbújó szelfikamera.
A Netflix Behind The Curve című dokumentumfilmjének egyik csúcsjelenete, amikor két laposföld-hívő tudományos módszerrel igyekszik bebizonyítani az igazát.
A MAREA nevű adatkábel forgalmát még 2017 októberében kapcsolta be a Facebook és a Microsoft, ami eddig is a világ legnagyobb kapacitású vezetéke volt, most azonban még csavartak egyet a teljesítményen.
A Facebook Messenger fejlesztői még tavaly ígérték meg, hogy a felhasználók megkapják a (sok szempontból jobb) sötét módot, ez azonban eddig nem történt meg. Most egy kis trükkel elérhetővé vált a funkció.
Az elmúlt években egyre nagyobb erőforrást fordítanak a közösségi oldalak és a Google arra, hogy visszaszorítsák az álhíreket, az Európai Unió döntéshozói viszont továbbra sem elégedettek az eredménnyel – ez derül ki az idén januári eseményeket értékelő jelentésükből.
A Helsinki Egyetem kutatói szerint a költözőmadarak átlagosan egy héttel korábban térnek vissza, mint fél évszázaddal ezelőtt. A növekvő hőmérséklettel együtt a vándorlási időtartam is megnövekedett.
A toulouse-i repülőtéren fél évszázaddal ezelőtt indult első útjára a legendás Concorde.
A római katonák által, több mint 1800 évvel ezelőtt készített "graffitik" háromdimenziós dokumentálását kezdték meg a régészek Észak-Angliában, Hadrianus falánál.
A világ egyik legrangosabb egyetemén, a Massachusettsi Műszaki Egyetemen (MIT) fejlesztették ki a Mini Cheetah nevű robotot, ami minden probléma nélkül mozog a terepen is.
Először készült a Plutó Charon nevű holdjának geológiáját és történelmét feltáró térkép.
Néhány hónap leforgása alatt mintegy 7,5 milló fővel bővült azok köre, akik sem vonatra, sem repülőgépre nem válthatnak jegyet Kínában. És a megfigyelő rendszer még nem is pörög 100 százalékon.
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
A Neander-völgyi ember valószínűleg ugyanúgy felemelkedve járt és hasonlóan ívelt gerincoszloppal rendelkezett, mint a modern ember – állapították meg egy nagyon jó állapotban megőrződött csontváz számítógépes rekonstrukciója alapján svájci és amerikai kutatók.
Nem csupán az emlékezési képességet, de még a személyiség alakulását is befolyásolhatja, hogy az emberek egyre több fotót készítenek.
Már tagadhatatlan, hogy az ember áll a globális felmelegedés mögött, a bizonyítékok elérték a tudományos valószínűség legmagasabb fokát.
A kis madarak és a nagy krokodilok valaha békésen együtt éltek: Erdélyben talált tojáskövületek arról tanúskodnak, hogy az őskori madarak nem féltek megosztani a fészket a hüllőkkel.