A magyar gyerekek többsége megengedettnél előbb regisztrál a közösségi oldalakra
A magyar fiatalok átlagosan 11 és fél éves koruktól vannak jelen valamelyik közösségi oldalon, az ezzel kapcsolatos szülői ellenőrzés azonban sokszor elmarad.
A magyar fiatalok átlagosan 11 és fél éves koruktól vannak jelen valamelyik közösségi oldalon, az ezzel kapcsolatos szülői ellenőrzés azonban sokszor elmarad.
Hetek óta érkeznek a hírek arról, hogy elérhető árú csúcstelefont ad ki a Xiaomi. És be is jelentették a Poco F1-et.
Az okostelefonok, tabletek megjelenésével nemcsak az infokommunikáció, hanem a legkülönbözőbb szolgáltatások is óriási fejlődésen mentek keresztül: ma már teljesen természetes, hogy készülékünk üveglapján néhány pöccintéssel fizetjük számláinkat, foglalunk szállást, repülőjegyet, bonyolítunk banki tranzakciókat, vagy intézzük egyéb hivatalos ügyeinket.
A hivatalos indoklás szerint kutatási célú vadászatot végeztek.
Konnektort sejtető matricákkal tévesztik meg valakik a repülőtéren telefon- vagy laptoptöltési lehetőséget kereső utasokat. A hozzávalót pár száz forintért árulják a neten.
Ma már nem meglepő, sőt inkább elvárás, hogy ha online rendelünk valamit, az pár napon belül el is érjen hozzánk. De belegondolt már, hogy mi minden történik a megrendelem gomb megnyomásától egészen addig, míg a terméket a kezébe veheti?
Három álhírterjesztő hálózatot kapcsolt le a Facebook – jelentették magyar idő szerint szerda hajnalban a közösségi oldal üzemeltetői. Az orosz és iráni kötődésű csoportok világszerte több ország felhasználóinak is kamu információkat terjesztettek a Facebookon.
Kutatók szerint a jégtáblák töredezése előbb-utóbb a jegesmedvék és a fókák kihalásához vezethet.
Hobbitudósok részvételével készítették el a Nagy-korallzátony virtuális térképét ausztrál tengerkutatók és informatikusok.
A Facebook új frontot nyitott az álhírek terjedésével szemben. A kérdés csak az: örüljünk-e neki, vagy inkább féljünk tőle?
Az ESET globális kutatása kimutatta, hogy a mesterséges intelligenciát és a gépi tanulást övező felhajtás eredményeként az informatikai döntéshozók háromnegyede csodafegyverként tekint ezekre a technológiákra a kiberbiztonság területén. A biztonsági megoldásokat fejlesztő vállalat szakemberei úgy vélik, hogy ez a népszerűség zavart okozhat az informatikai csapatok körében és a hamis biztonságérzet miatt még nagyobb veszélyt is jelenthet a vállalatok számára.
Az első pillanatban egyszerűnek tűnhet a válasz a kérdésre, hogy melyik gyártó adta be a legtöbb szabadalmat hazájában az összehajtható telefonnal kapcsolatban. Azonban téved az, aki a Samsung nevét említi.
Ne legyenek illúzióink, a Galaxy Note9-ért bizony mélyen kell belenyúlni a pénztárcába. Akinek nem telik ilyen eszközre, legalább a háttérképek szintjén gyönyörködjön az újdonságban.
Hamarosan a Google Home termékcsaládban is megjelenhetnek a képernyővel ellátott okoshangszórók. A keresőóriás az ünnepi szezonban bízik.
A Google világszerte minden mobilos felhasználó számára elérhetővé tette a bizalmas módot, de a dolognak vannak hátulütői is.
Több választási lehetőséget ad a Google a felhasználók kezébe, amikor appokat töltenek le az alkalmazás-áruházból.
Bár a szegedi lézerközpont nagyjából csak fél év múlva kezd majd teljes kapacitással működni, már most is javában zajlik a munka. Nemrég ott jártunk, és megnéztük, mit is csinálnak (majd) az ELI-ben.