szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Görög régészek valószínűleg megtalálták a görög mitológia egyik leghíresebb hősének, Thészeusznak a sírját, vagyis minden jel arra utal, hogy a hős valóban élt - mondta el Eleni Konszolaki régész a Ta Nea című athéni újságnak.

A régészek állítása szerint Thészeuszt halála után Trojzén mellett, a Peloponnészosz-félsziget keleti felén temették el. A sírban talált csontokról az archeológusok most különféle vizsgálatokkal akarják bizonyítani, hogy a földi maradványok az i. e. XV-XVI. századból származnak, abból a korból, amikor Thészeusz élt.

A régészeket az antik világ földrajztudósai vezették nyomra. A sírt a mai Galatasz település közelében találták meg, mivel egy ókori utazó írásaiban a helyszínre vonatkozó adatokat találtak. A tudós Pauszaniasz ugyanis módszeresen fölkereste a mitológiai hősök születési és temetkezési helyét, és utazásait részletesen leírta.

Theszeuszt a legenda szerint Ariadné királylány segítségével megölte a félig bika - félig ember Minotauroszt a krétai labirintusban, s ezzel megszabadította Athént attól, hogy évente hét fiút és hét leányt áldozzon Mínosz krétai királynak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!