A torz ember már a múlté: bemutató - Videóval

Olyan módszert dolgozott ki két izraeli professzor, amellyel torzulás nélkül lehet digitális fényképeket átméretezni. Az egyszerű alapokon nyugvó ötlet forradalmi változásokat hozhat a képmanipuláció terén.

  • Bari Máriusz Bari Máriusz
A torz ember már a múlté: bemutató - Videóval

A digitális fényképekkel dolgozók tudják: sokszor problémás egy fotó átméretezése. Ezt kiküszöbölendő dolgozott ki a Mitsubishi Electric Research Lab két kutatója, Shai Avidan és Ariel Shamir egy igen látványos és használhatónak tűnő ötletet, amelyet a San Diegó-i SIGGRAPH 2007 konferencián demonstráltak.


A program megkeresi a fényképen (balról jobbra, illetve fentről lefelé haladva) azokat a részleteket, amelyeken a legkevesebb hasznos részlet fedezhető fel, ezeket pedig egyszerűen kivágja a képből. Ezt a professzorok a minimális energiájú területeknek nevezik, azaz a fotón található tárgyak széleiből a legkevesebb itt találkozik egymással. Ezt alkalmazva úgy is változtatható egy fotó képaránya, hogy a rajta található részletek nem torzulnak - ez főként az emberi testek és arcok esetében jelent problémákat.

Avidan és Shamir módszere arra is alkalmas, hogy nem kívánt részleteket gond nélkül lehessen eltüntetni vele egy fényképről, emellett egyes területek átméretezésére is tökéletesen alkalmazható.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.