Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Az ázsiai szuperhatalom egyik vezető űrszakértője szerint Peking másfél évtizeden belül Föld körüli pályára állítaná saját űrállomását
A Hold-szonda indul a "Hosszú menetelés" fedélzetén © AP |
A bejelentés az első kínai Hold-szonda sikeres indítását követte, amelyből egyes elemzők arra következtetnek, hogy Kína nem hivatalos űrversenybe kezdett Japánnal és Indiával. Ha a terv sikerrel jár, Kína lehet az egyetlen ország, amelynek saját űrállomása van. Az orosz Mir űrállomás 2001-es bezárása óta ugyanis csupán az ISS nemzetközi űrállomás kering a Föld körül, abban pedig 16 ország projektjei egyesülnek.
Bár Long nyilatkozatát felkapta a kínai média, egy szakember később úgy fogalmazott, egyelőre nincsenek ennyire kőbe vésett tervek.
„Kína egyelőre nem kötelezte el magát egy űrállomás megépítése mellett” – mondta Li Guoping, a kínai űrhivatal munkatársa.
Long azt nyilatkozta a China Daily-nek, hogy az űrállomás a kínai, embereket az űrbe küldő programjának harmadik és végső lépcsője esz. Az első lépés a 2003-as űrrepólés volt, a második a jövőre tervezett űrséta lenne.
A kínai napilap szerint Long azt mondta: „ez az első eset, amikor nyilvánosságra kerül az első űrállomás építésének ütemterve.” A szakember optimista az indítással kapcsolatban, a kínai rakétatechnológia terén elért áttörések miatt. A Hosszú Menetelés V nevű hordozórakéták tesztelését 2013-ban kezdik majd meg. Ezek a járművek a korábbiaknál jóval nagyobb terhet lesznek majd képesek a kozmoszba juttatni.
Japán és Kína után India is saját Hold-szondát lőne ki az űrbe, erre jövő év áprilisában kerülhet sor. Az ázsiai űrverseny tehát tovább fokozódik.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.