szerző:
Bari Máriusz
Tetszett a cikk?

A Google-keresések alig egy százalékát intézik a "Jó napom van" gombbal , derült ki a publicradio.org Google-lel készített interjújából. A keresőgomb jelentős reklámbevétel-kiesést jelent a cégnek.

A Google főoldalán látható "Jó napom van" a szokásostól eltérő keresési eredményt ad: míg egy kifejezésre rákeresve több száz, tízezer vagy millió találatot kapunk, az oldal kakukktojásaként működő gomb megnyomása után azonnal az első legerősebb találatra viszi az érdeklődőt. "Felhasználhatósági szempontból a Google oldala nagyon jó, mert mindenféle kétség nélkül használható. A Jó napom vanra ez már kevésbé igaz, mert az embereknek fogalmuk sincs, mit is jelent", nyilatkozta Jacob Nielsen vezető webhasználati szakértő a publicradio.org Marketplace podcastjának.

"Teljesen nyilvánvaló cél rejlik a Jó napom van  mögött" - mondta Sergey Brin, a cég egyik alapítója a Marketplace kérdésére. "A lehető legpontosabb találatot akarom megkapni anélkül, hogy kapnék egy listát, amiből választanom kéne, úgyhogy egy kicsit szerencsésnek is érezhetem magam, ha éppen azt találom meg, amit kerestem." Brin ennek ellenére bevallotta, alig használja a gombot.

A Rapt online pénzügyi felmérési cég igazgatója, Tom Chavez rövid számolás után kiderítette: azzal, hogy a különleges gomb megnyomása során nem jelennek meg reklámok, a keresőóriás évente  hozzávetőlegesen 110 millió dollár bevételtől esik el.

A cég alapítói szerint lehetséges "túl szárazzá, túl cégessé, túl pénzorientálttá válni", a Jó napom vanhoz hasonló megoldások azonban azt sugallják, hogy igazi, nemcsak céges érdekekre figyelő emberek dolgoznak a cégnél. Jacob Nielsen szerint az ötlet egyértelműen üzleti fogás. "Ha azt sugallják magukról, hogy laza, söröző egyetemisták, hatásosabb, mintha azt közölnék: tizenhatezren vagyunk a cégnél, és éppen azon dolgozunk, hogy aláássuk a magánszférádat."

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

A net sötét oldalán keres a kalóz Google

Köztudott, hogy a Google keresőjével sok mindent meg lehet találni. Azt azonban valószínűleg kevesebben tudják, hogy speciális kapcsolókkal az internet rejtett helyeit is át lehet kutatni.

hvg.hu Tech

Magyarország irodalmi hírnevét öregbíti a Google új programja

Ma jelentette be a Google, hogy Magyarországon is elindítja Könyvkereső partnerprogramját. Ezzel megadja a lehetőséget a magyar kiadóknak, hogy könyveiket az egész világ számára előrhetővé tegyék. Ezzel megkönnyítik a nemzetközi és magyar felhasználók számára, hogy megtalálják és megismerjék a hazai műveket.

hvg.hu Tech

Web 2.0 Expo: lépéshátrányban a Google?

Több külföldi és hazai, az internet üzleti lehetőségeivel foglalkozó konferenciával ellentétben a Web2.0 Expo keddi programjából is kimaradtak a politika szereplői. Inkább az egy nappal korábbi tematikát kibővítve próbálták megragadni a közönség figyelmét.

Bari Máriusz Tech

Titkosított jelszavakat is törhetnek a Google keresőjével

A Google keresőjét arra is használhatjuk, hogy kódolt jelszavakat fejtsünk meg velük, írja blogjában Steven J. Murdoch biztonságtechnikai szakember. Murdoch a weboldalát támadó ismeretlen visszaverése közben jött rá a meglepő tényre.