szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Dockdrop ötlete nagyon egyszerű: az OS X dock-ján megjelenik egy foldert ábrázoló...

A Dockdrop ötlete nagyon egyszerű: az OS X dock-ján megjelenik egy foldert ábrázoló ikon, erre kell rádobni azt az állományt, amelyet fel szeretnénk tölteni egy FTP, WebDAV, SCP tárolóra vagy a Flickrre. (A program fejlesztőjének ígérete szerint ez a lista folyamatosan bővülni fog.)

Egyetlen egérmozdulat a feltöltés


Az első használat előtt be kell állítani ezeknek a helyeknek a paramétereit, az internetcímeket, felhasználóneveket és jelszavakat. Négy külön fülön lehet megadni ezeket az adatokat, sajnos azonban pillanatnyilag mindegyik fajtából csak egyet. A Flickrnél ez nem annyira kényelmetlen, de ha rendszeresen több FTP szájtot is használunk, akkor nehézkes mindig átírni az adatokat. A beállításokat a Test Connection gombbal tudjuk ellenőrizni.
Ezek után, ha például egy fájlt szeretnénk feltölteni a beállított FTP szerverre, egyszerűen csak rá kell dobni az állományt a dockon található ikonra. Ha több szervert is megadtunk, akkor megjelenik egy kis menü, ahol kiválaszthatjuk, hova menjen a fájl. A feltöltés folyamatát egy félig átlátszó ablakban követhetjük nyomon. A művelet befejezése után a fájl elérésének URL címét a vágólapra teszi a program, így azt könnyen be tudjuk másolni például egy e-mailbe. Így könnyen ismerősünk tudtára adhatjuk, honnan tudja letölteni az állományt. A Dockdrop egyszerre több fájlt vagy könyvtárat is fel tud tölteni.

Csak ki kell választani, melyik szerverre menjen az állomány

A fényképek feltöltése is hasonlóan egyszerű: ha engedélyeztük a programnak, hogy hozzáférjen Flickr területünkhöz, csak húzogatni kell a fotókat a dockra, és azok máris felkerülnek a képmegosztóra.
A Dockdrop ingyenesen letölthető a http://dockdropx.com oldalról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Takarítsunk Macintosh-t!

Az OS X alatt a programok eltávolítása az esetek többségében megoldható...